středa 22. září 2021 Darina

Koronavirus

Šíření koronaviru v kraji stagnuje. Zájem o očkování klesá

V posledních týdnech šíření onemocnění covid-19 v Libereckém kraji stagnuje. Nově potvrzených případů za předchozích sedm dnů přibylo 62.

Vojtěch: Testování na covid ve školách po tomto týdnu v celé zemi skončí

Testování na covid-19 ve školách podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) po tomto týdnu skončí. V prvním termínu po zahájení školního roku minulý týden testy potvrdily 116 pozitivních případů nákazy. Data z druhého testování v...

Návrat dětí do škol. Dodržet všechna opatření bude nemožné, říká náměstek hejtmana Dan Ramzer

Již za pár dní se do školních lavic vrátí děti. Podle náměstka hejtmana Dana Ramzera ale bude pro ředitele a ředitelky škol náročné splnit veškerá opatření. Sdělil to dnes novinářům.

Vláda rozhodla, že testy na covid-19 budou od září nadále hrazeny všem

Preventivní testy na covid-19 budou od září i nadále zdarma pro všechny, rozhodla vláda. Novinářům to po jednání řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Původně měly být zpoplatněny pro lidi nad 18 let. Důvodem změny je podle Vojtěcha...

Víc jak půlka obyvatel kraje nad 16 let je plně naočkována proti koronaviru

Víc jak 56 procent obyvatel v Libereckém kraji nad 16 let má dokončené očkování proti koronaviru. Částečně naočkováno je pak bezmála 62 procent.

Jilemnické očkovací centrum se stěhuje. Bude v bývalém pivovaru

Do sloupové síně bývalého zámeckého pivovaru se přesune očkovací centrum v Jilemnici. Začne se zde očkovat od příští středy. Kvůli stěhování se nebude příští v pondělí a úterý očkovat.

Nařízení kvůli covidu by měla být ve formě doporučení, myslí si ředitelka liberecké základky

Nařízení kvůli covidu-19 pro školy by měla být od září ve formě doporučení, řekla ředitelka liberecké základní školy 5. května Iveta Rejnartová. Za nemožné považuje dodržení podmínky stejného kolektivu ve školách.

Očkování bez registrace využily desítky lidí. Přednost mají stále objednaní

Od včerejšího dne se mohou nechat lidé naočkovat vakcínou proti koronaviru i bez registrace, a to v očkovacím centru v budově D Krajského úřadu v Liberci a od minulého týdne také v České Lípě. Přednost ale mají stále lidé registrovaní.

Nákaza koronavirem se na táborech v kraji potvrdila u jednoho dítěte

Během prvních dvou týdnů letních prázdnin se nákaza koronavirem na táborech potvrdila u jediného dítěte. Jednalo se o tábor na Jablonecku.

Lidé mohou zjistit, kolik lidí u nich v obci má očkování proti covidu-19

Lidé i samosprávy mohou nově ve službě Mobilní rozhlas zjistit, kolik obyvatel se v jejich obci nechalo očkovat proti covidu-19. Informace o 6250 samosprávách se každý den aktualizují a vycházejí z dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.