sobota 28. listopadu 2020 René

Koronavirus

PES je ve třetím stupni těsně, s rozvolněním nespěchat, říkají odborníci

V pondělí dosažený třetí stupeň rizika protiepidemického systému PES, podle kterého se má řídit uvolňování a zpřísňování opatření, byl i s novou mírnější metodikou dosažen díky hraniční hodnotě pozitivity testů. Na facebooku to napsal Jan...

Skype i WhatsApp pomáhají seniorům v domovech zůstat v kontaktu s rodinou

Pro klienty domovů pro seniory je současná doba velmi náročná. Jsou odříznutí od svých nejbližších a právě kontakt s dalšími lidmi jim velmi chybí. Alespoň částečně jim ho mohou nahradit moderní aplikace.

V obchodech bude od středy omezení počtu lidí na plochu

V obchodech bude od středy platit omezení počtu lidí na plochu. Jeden člověk pro sebe bude muset mít prostor 15 metrů čtverečních. Dnes to schválila vláda, sdělil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Nařízení je součástí nového...

Dobrovolníků je stále nedostatek. TULka vyzývá všechny studenty, aby se zapojili

Ačkoliv se studenti zdravotnické i pedagogické fakulty již zapojili do pomoci v souvislosti s koronavirem, dobrovolníků je stále pomálu. Rektor TULky tak vyzývá všechny ostatní studenty, aby se do pomoci zapojili.

V sociálních pobytových službách se bude testovat i o víkendu

Antigenní testování bude v sociálních službách pokračovat i během víkendu. Zároveň ale nejsou podle hygieniků tyto testy stoprocentní.

V neděli bude v Libereckém kraji otevřeno šest lékáren

Stejně jako v minulém týdnu, i tuto neděli bude dle nařízení vlády ČR uzavřen prodej v maloobchodech. Šest lékáren zůstane ale otevřených.

Desetidenní čekací doba na testování? Na venkově nic neobvyklého, upozorňují lékaři

Společnost všeobecného lékařství se na mimořádné tiskové konferenci vyjádřila kriticky k aktuální lékařské péči spojené s koronavirem na venkově. Lékařům vadí špatná dostupnost odběrových míst, až desetidenní čekací doby na testování, horší...

V souvislosti s koronavirem zemřelo v Libereckém kraji 102 lidí

V Libereckém kraji je evidováno přes 100 úmrtí v souvislosti s koronavirem. Komplikacím ve spojení s covidem-19 podlehlo k dnešnímu ránu 102 lidí, rekordní byla neděle se 14 mrtvými, vyplývá z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Liberecký kraj žádal stát o pětačtyřicet ventilátorů, nedostal ani jeden. Obdržel jen seznam

Místo ventilátorů pouze seznam firem. Tak skončila žádost Libereckého kraje, který požádal stát o 45 ventilátorů do nemocnic. Podle náměstka hejtmana stát selhává.

V kraji poprvé za čtrnáct dní nikdo nezemřel na koronavirus

Podle údajů uvedených na webu ministerstva zdravotnictví ke středečnímu dni poprvé po dvou týdnech zřejmě nepřibylo v Libereckém kraji žádné úmrtí v souvislosti s koronavirem.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.