pondělí 25. května 2020 Viola

V Libereckém kraji podlehla koronaviru první osoba

Koronavirus má v Libereckém kraji svou první oběť. Zvýšil se ale i počet uzdravených ze 3 na 8.

V Libereckém kraji zemřel první člověk v souvislosti s koronavirem. Podle údajů ministerstva zdravotnictví jde o osobu starší 60 let. Počet uzdravených podle informací z Krajské hygienické stanice v Liberci stoupl ze tří na osm. Celkem je v Libereckém kraji 167 potvrzených případů covid-19.

V Česku bylo dnes k 8:30 podle údajů ministerstva zdravotnictví 5335 potvrzených případů, uzdravených je 243 lidí, naopak 104 zemřelo. V Libereckém kraji je nejvíc potvrzených případů onemocnění covid-19 na Liberecku a Jablonecku, dohromady 132. Nejméně pozitivních případů mají na Českolipsku, zatím stále jen pět. Hygienici v kraji dosud nechali testovat 2376 lidí, karanténu nařídili v 84 případech a u dalších stovek lidí rozhodli o karanténě praktičtí lékaři.

Testy zpracovává v kraji laboratoř liberecké nemocnice, která kvůli tomu přešla na nepřetržitý provoz. Denně provede až 350 testů. Kapacita by se měla v příštích dnech zvýšit. Od pondělí začala testy zpracovávat také laboratoř druhé krajské nemocnice v České Lípě, dělají jich asi 60 denně.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo12 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, koronavirus, Liberecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.