pondělí 1. června 2020 Laura

Pivo za volant nepatří a policisté to řidičům opakovaně připomínají

Každoročně se policisté po celé republice zaměřují na alkohol za volantem. A ani velikonoční období není výjimkou. Tentokrát si na řidiče posvítily policejní hlídky na Semilsku a Jablonecku.

V rámci této akce ale policisté navíc spolupracují s Českým svazem pivovarů a sladoven. Netradičně tak řidiče nenechali pouze dejchnout, ale také jim vedle toho nabídli nealko pivo jako náhradní variantu klasického chmelového moku. Po nealko pivu totiž za volantem neohrožují ani své ani cizí životy.

„V letošním roce se jednalo o již desátý ročník akce Řídím, piju nealko. Policisté se v Libereckém kraji zaměřili na řidiče v Lučanech nad Nisou a v Sedmihorkách,“ informovala policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Zde policejní hlídky zkontrolovaly téměř stovku řidičů. Výsledky ale byly poměrně povzbudivé. Ani u jenoho nebyl zjištěn z dechové zkoušky alkohol.

Místo pokut tak řidiči dostali nealko pivo a jednorázový alkotest. Policisté se samozřejmě nezaměřovali pouze na alkohol. „Policisté kontrolovali mimo jiné také dodržování rychlosti, dodržování pravidel silničního provozu nebo používání bezpečnostních pásů,“ komentovala Sochorová.

 

Autoři | Foto PČR

Štítky policie, alkohol, pivo, řidiči, Jablonecko, Semilsko

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.