úterý 24. listopadu 2020 Emílie

V září vyhasly při nehodách v kraji dva životy

Během měsíce září zemřely na silnicích Libereckého kraje dvě osoby. K oběma nehodám došlo na Českolipsku.

V září zemřeli při dopravních nehodách v Libereckém kraji dva lidé, o jednoho méně než ve stejném období loni. Letos od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly 12 životů, loni za prvních devět měsíců to bylo osm. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.

Obě letošní zářijové smrtelné nehody se staly na Českolipsku u Žandova a obětí byli chodci. Čtyřiačtyřicetiletý muž zemřel 10. září večer na silnici mezi Kravařemi a Žandovem poté, co ho srazilo osobní auto. Za tmy zemřel i další muž, a to 20. září na silnici mezi Žandovem a Novým Oldřichovem. Okolnosti této nehody se vyšetřují, ležícího muže tam přejel Volkswagen Golf. Řidič si ho nevšiml, protože měl zamlžené čelní sklo.

Za celé září se v kraji stalo 371 nehod, což je o 49 méně než loni. Při nehodách bylo letos v září osm lidí těžce zraněno, 110 lehce. Celková škoda byla vyčíslena na 17,48 milionu korun. Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou byla nepřiměřená rychlost. Nejvíce nehod, 23, se stalo úterý 29. září.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto PČR

Štítky ČR, nehoda, září, Liberecký, 2020

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.