čtvrtek 17. června 2021 Adolf

Recidivista kradl na Bohemce, ze Slovanu odnesl drahou kameru. Hodil ji do řeky

Policisté dopadli recidivistu, který se v minulých týdnech zaměřil na krádeže na fotbalových stadionech. Vykradl šatny na Bohemians v Praze a snažil se proniknout i do kabin na Slovanu, což se mu nakonec nepovedlo. Ukradl alespoň profesionální kameru, tu pak ale hodil v Praze do Vltavy.

Dvaačtyřicetiletého recidivistu propustili z vězení teprve v únoru a brzy se do něj nejspíš vrátí. V březnu totiž kradl na Slovanu, kde se mu nepodařilo dostat do kabin, a tak nepohrdl na jedné z tribun kamerou v hodnotě čtyř set tisíc. Tu si odnesl a z Liberce odjel. 

„Během cesty si pochopitelně zjistil tržní hodnotu objektivu a ke svému nemilému překvapení přišel na to, že natolik specifická věc je takřka neprodejná. Rozhodl se ji tedy zbavit. Vltava se mu zdála jako vhodné místo. Kriminalisté společně s policejními potápěči objektiv o několik dní později z toku vylovili,“ popsal mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Druhý případ se odehrál na konci dubna, kdy muž vykradl během utkání šatny na Bohemians.

Muže pak pražští a liberečtí kriminalisté vypátrali a zadrželi. V případě odsouzení mu může hrozit trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do osmi let. „Zároveň muži zákona podali podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby, který byl akceptován. Do rozhodnutí soudu tak setrvá v cele vazební věznice,“ dodal mluvčí.

Celková výše škody byla předběžně vyčíslena na jeden milion tři sta tisíc korun.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky zloděj, slovan, policie, krádež

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.