čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Přestupky odhalovali z policejního autobusu. Nachytali téměř čtyři desítky hříšníků

Silnice na Liberecku minulou středu opět brázdil speciální policejní autobus. Probíhala jedna z dalších dopravně bezpečnostních akcí zaměřená na věnování se řízení. A odhalila skoro čtyřicet přestupků, nejčastěji telefonování za volantem nebo nepoužití pásů.

„Cílem těchto akcí je snížit počty a následky dopravních nehod řidičů vozidel v souvislosti s nevěnováním se řízení,“ vysvětlila mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Podle ní se speciální autobus zaměřuje hlavně na řidiče nákladních aut, kteří mají pocit, že na ně není až tak moc vidět. „S ohledem na vývoj dopravní nehodovosti a nekázeň některých řidičů nákladních vozidel se policisté zaměřili primárně na způsob jízdy řidičů právě nákladních vozidel,“ upřesnila.

Akce byla zaměřena na dálnici D10 a na silnici I/35 a zúčastnilo se ji celkem čtrnáct dopravních policistů. Policisté odhalili během akce 37 dopravních přestupků, za které uložili pokuty příkazem na místě v celkové částce 26 400 korun.

Hned v patnácti případech šlo o nepoužití pásů a ve dvanácti o telefonování za jízdy.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, policejní autobus, přestupky, řidiči

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Johny Rambo

PČR by se měla jit učit našim německym kolegum jak se dělaji kontroli každy den v německu na dalnicich a ne jak u nas jednou ročně !

středa, 9. června 2021, 16:05

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.