sobota 18. září 2021 Kryštof

Ukradl zahradní traktůrek v Krásné Studánce. Recidivista si pro něj došel z Vratislavic pěšky

Někteří zloději neváhají kvůli svému nekalému záměru překonat nejrůznější překážky nebo urazit dlouhé kilometry. Přesně jako v případě čtyřiačtyřicetiletého zloděje z Jablonecka. Tomu se zalíbil traktůrek ze sportoviště v Krásné Studánce. A tak se pro něj v noci vydal pěšky z Vratislavic. Svůj lup si ale dlouho neužil. Již před prvními slunečními paprsky seděl v cele.

I v brzkých ranních hodinách, kdy se většina oddává blaženému spánku, jsou tací, kteří se věnují zcela jiným aktivitám. Někteří se v podroušeném stavu vrací z restauračních zařízení využívajíc stínů vrhaných pouličními lampami. Jiní se starají o to, abychom my ostatní měli na pultech obchodů například čerstvé ranní pečivo. Jsou však i jedinci, kterým se v myslích rodí plány, jak připravit ty snící o majetek,“ popisuje incident mluvčí policie Vojtěch Robovský.

A přesně mezi takové jedince patřil i zloděj, který neváhal překonat dlouhé kilometry, aby se dostal až na sportoviště v Krásné Studánce. Zde vykopl dveře garáže, kde se zmocnil klíčů od přístavku, a v něm se během chvíle usadil na oranžovém traktůrku.

Čtyřiačtyřicetiletému muži hrozí za krádež vězení v délce od šesti měsíců až po tři léta.

Noční výšlap asi lumpa zmohl, energii se proto rozhodl doplnit další krádeží, tentokrát v nedalekém restauračním zařízení. „Zde se vybavil několika lahvemi alkoholu. Po vypáčení okna si přisvojil nejen lihoviny, ale i několik dalších drobností. S naditým batůžkem a motorovou pilou, kterou nemohl bezprizorně nechat ležet ve skladu, vítězoslavně usedl na stroj barvy zralého pomeranče. Sešlápl plynový pedál a vydal se vstříc novému dni,“ komentuje Robovský.

S plně naloženým traktůrkem se vydal zloděj na cestu zřejmě domů. Jenže osoba na traktůrku ve tři ráno, to vypadá minimálně zvláštně. A stejný názor měl oznamovatel, který na linku 158 zavolal se slovy: „Jedu se zbožím přes Krásnou Studánku a proti mně profrčel chlápek na zahradním traktůrku. Zajímalo by mě, co bude ve tři ráno kde sekat.“ Během chvilky tak zloděje i s traktůrkem zastavily hlídky chrastavských a libereckých policistů. Policisté záhy poznali, že se opravdu nejedná o pracanta, který by si přivstal. Navíc se ukázalo, že jde o recidivistu, který z místa putoval rovnou do policejní cely.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky zloděj, recidivista, Krásná Studánka, Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.