úterý 18. května 2021 Nataša

Denisa Albaniová

Denisa Albaniová » Články

„Říkáme dost!“ V Liberci lidé demonstrovali proti testování a očkování dětí

Několik stovek lidí s vlajkami a transparenty dnes zaplnilo náměstí před libereckou radnicí. Konal se zde Protest rodičů proti očkování dětí, který pořádal Aleš Svoboda společně s pravicovou stranou Manifest.

Kraj ocenil Františka Pospíšila z Bílé na Liberecku. Starostou je již třicet let

Malebná obec Bílá se nachází nedaleko Českého Dubu. V jejím čele stojí František Pospíšil, který do starostovského křesla usedl před třiceti lety. Je tak nejdéle působícím starostou v regionu. Liberecký kraj ho dnes za dlouholetou práci ocenil.

Podnapilý muž se snažil dostat do očkovacího centra. Chtěl vakcínu

V současné době řada lidí netrpělivě čeká na očkování proti onemocnění COVID-19. V ideálním případě vyplní registraci, vyberou si termín a počkají. Zcela jinak to ale vyřešil sedmapadesátiletý muž z Českolipska. Ten se pod vlivem alkoholu...

Policisté kontrolovali motorkáře. Zaměřili se na agresivní jízdu a nepovolenou rychlost

Dlouho očekáváné oteplení se dostavilo a s prvními opravdu jarními dny se na silnice vydali i motorkáři. Právě na ně si počíhali policisté, kteří se zaměřovali na bezohlednou a agresivní jízdu, nedovolenou rychlost nebo řízení pod vlivem.

Závislostmi jsou v době covidové více ohroženy děti i dospělí

Poslední rok poznamenal život ve všech českých domácnostech. Koronavirus proměnil mnoho domovů na pracovny a školní lavice. Někteří lidé přišli o zaměstnání, své blízké nebo se ocitli úplně izolovaní od okolního světa. V mnoha ohledech se tak...

Syslům se na letišti v Hodkovicích daří. Populace se stále rozšiřuje

Před čtyřmi lety se letiště v Hodkovicích nad Mohelkou stalo útočištěm dvacítky syslů obecných, které sem vypustila v rámci záchranného programu Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky (AOPK ČR). Dnes je jasné, že projekt byl úspěšný....

V libereckých parcích jsou rozmístěny feromonové lapače. Mají odchytávat lýkožrouty

Liberec stejně jako v loňských letech umístil do parků feromonové lapače na odchyt lýkožrouta. Aktuálně totiž začíná období, kdy hmyz vylétává a napadá stromy.

Spolek Čmelák vysadí v kraji díky dotaci tisícovku vzácných tisů

Díky dotaci z Norských fondů ve výši 2,6 milionu korun vysází spolek Čmelák v Libereckém kraji tisíc sazenic vzácného tisu červeného do celkem 32 lokalit.

Driftaře z Benešáku pokuta nemine. Strážníci znají jeho identitu

Ve středu Drbna informovala o řidiči, který v noci ze soboty na neděli driftoval na náměstí před libereckou radnicí. Městská policie se začala případem zabývat a řidiči udělí pokutu.

Sakury na jabloneckém autobusáku jsou ozdobou města. Přesto je lidé ničí

Každý rok zkrášlí jablonecké autobusové nádraží v Tržní ulici několik kvetoucích sakur. Rozkvetlé stromy lákají místní k posezení na lavičkách, fotografování a bohužel i k vandalismu. Lidé stromy a okolí ničí trháním větví nebo parkováním aut na...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.