sobota 28. listopadu 2020 René

Denisa Albaniová

Denisa Albaniová » Články

TULka nabízí nový program Výtvarné umění. Přijme ale jen deset studentů

Do konce listopadu je možné podat si přihlášku na úplně nový program Výtvarné umění - tvorba ve veřejném prostoru na Fakultě umění a architektury. Katedra umění ale přijme jen deset studentů.

U jablonecké přehrady se srazila tři auta. Řidička nedala přednost

Stát se to samozřejmě může. Stačí chvilinka nepozornosti nebo špatný odhad a nehoda je na světě. Bohužel následky už nelze tak snadno přehlédnout. Stejně je tomu u dopravní nehody v Jablonci nad Nisou.

V Semilech se snaží oživit kulturu. Koncert po celém městě zazní z reproduktorů

Současná doba kultuře stále nenahrává, přesto se umělci snaží přiblížit svým posluchačům a divákům, jak jen to jde. Do jedinečného projektu se dnes pustí město Semily.

Těžba v Turówě poškozuje české životní prostředí. Kraj požaduje kompenzaci

Liberecký kraj zatím nevzdává boj s nelegální těžbou v polském hnědouhelném dole Turów. Nyní vedení odeslalo na Ministerstvo životního prostředí podmínky, které by měly být předány Evropské komisi a polské straně.

V Novém Městě pod Smrkem přibývá vloupaček. Zloději se zaměřují na cennosti i nářadí

Policisté Libereckého kraje se v současné době zabývají hned několika vloupáními do rekreačních objektů a rodinných domů v Novém Městě pod Smrkem.

Bezpečně na netu. Letos pro žáky a studenty online

E-learningové lekce a krátké videospoty pomůžou letos dětem získat důležité informace týkající se prostředí internetu skrze projekt Kraje pro bezpečný internet.

Tyršovy sady budou zase o kus bezpečnější. Přibude zde další kamera

V Tyršových sadech v centru Jablonce nad Nisou bude osazena nová bezpečnostní kamera, která bude součástí Městského kamerového systému.

Z opilce se vyklubal nemocný muž. Naštěstí pomoc přišla včas

Hlídka městské policie Jablonec v uplynulých dnech vyjížděla na základě oznámení k muži, který se měl nacházet v parku v ulici Palackého a být silně podnapilý. Na místě ale hlídka zjistila, že má zdravotní problémy.

V České Lípě se objeví andělská křídla. Cílem je podpořit dívku se spinální svalovou atrofií

Na Holém vrchu v České Lípě se 1. prosince objeví velká andělská křídla. Instalace, za kterou stojí spolek Souznění, má inspirovat k pomoci.

S 1,55 promile nezvládl projet kruháčem a skončil v plotu

Řidič s náklaďákem v uplynulých dnech havaroval na turnovském kruháči. Na vině byl podle šetření policie alkohol.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.