středa 22. září 2021 Darina

Denisa Albaniová

Denisa Albaniová » Články

Někdy je eutanázie jediné řešení. Každému koni ale dám šanci, říká zakladatelka domova důchodců

Nejlépe se vždy cítila se zvířaty. A už jako malá holka by zachránila nejraději každého koně. Za více než dvacet let pomohla desítkám koní a spoustu z nich viděla i umírat. Smrt je totiž smutnou ale nedílnou součástí Rolinky koňského domova...

Jak se promění městský park v České Lípě? Město si nechá zpracovat studii

Město Česká Lípa chce přetvořit městský park v příjemné místo, kde budou smysluplně trávit volný čas obyvatelé i turisté. Nechá si proto zpracovat celkovou koncepci revitalizace.

Kdo postaví cyklostezku v Bílém Kostele? Kraj hledá firmu

Liberecký kraj získal dotaci na výstavbu cyklostezky v Bílém Kostele nad Nisou na Liberecku. Pro projekt za víc než 14,2 milionů korun hledá vhodnou firmu.

Obyvatelé Dobranova mohou klidně spát. Hráz Kachního rybníka je provizorně opravena

O poničení hráze Kachního rybníka ve Svojkově na Českolipsku jsme vás již informovali. Hráz poškodily červencové bleskové povodně. Nyní došlo na její provizorní opravu.

Mateřství je náročné. Relax, inspiraci a odpočinek nabídne Den pro mámu v Liberci

Každá matka je hrdinka. Už jen těhotenství je náročné a co teprve samotný porod a šestinedělí. Pro maminky, které se během mateřské potýkaly nebo stále potýkají s psychickými problémy, připravila organizace Úsměv mámy akci Den pro mámu.

Která alej v kraji je nejkrásnější? V letošním ročníku jsou zatím nominované čtyři

Anketa Alej roku opět rozhodne, která alej v Libereckém kraji ale také v celé republice je tou nejkrásnější. Loňské prvenství si v našem regionu odnesla Valdštejnská alej v Zahrádkách u České Lípy.

Legenda o hadovi i příběhy stromů. Zavítejte do lesoparku Na Sluneční

Pokud rádi s dětmi objevujete nová místa, vydejte se do Příchovic. A že už jste u Majáku Járy Cimrmana byli? To vůbec nevadí, tentokrát se můžete zaměřit na zdejší lesopark.

Vratislavický pumptrack se dočasně uzavře kvůli úpravám. Parkourové hřiště se odkládá

Během října a listopadu bude dočasně uzavřen kvůli plánovaným drobným úpravám areál VAPARKu s pumptrackem ve Vratislavicích. Hlavním důvodem je úprava cest a drenáž.

V osmadevadesáti letech zemřel plukovník Josef Haisler, autor podvodního tanku

V sobotu 11. září zemřel v Doksech plukovník ve výslužbě Josef Haisler. Zkonstruoval podvodní tank a od roku 1968 se podílel na protiinvazivním rozhlasovém vysílání. V minulosti byl oceněn například Poctou hejtmana za celoživotní přínos v boji za...

Šermíři, ohňová show i akrobati. To vše nabídne muzejní noc v České Lípě

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě se v rámci osmnáctého ročníku muzejní noci otevře veřejnosti v neobvyklém čase od 19 hodin až do půlnoci.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.