úterý 28. září 2021 Václav

Muž usnul při vaření. Před udušením ho zachránili strážníci

Z oken se valí silný kouř a v bytě nejspíše hoří. Přesně takové oznámení obdrželi jablonečtí strážníci na tísňovou linku. U bytu v ulici Sadová byla hlídka do dvou minut. Díky oznámení a rychlému zásahu přežil muž, kterého strážníci v bytě objevili.

Strážníci o celé situaci informovali policii i hasiče a na místě se mezitím snažili dostat do bytu. „Protože kouře byla již plná chodba domu, rozhodli se strážníci využít svého oprávnění k otevření bytu v nevyhnutelných případech, jako je podezření, že se uvnitř nachází osoba v ohrožení života,“ sdělil ředitel jabloneckých strážníků Michal Švarc.

Hlídka uvnitř bytu našla muže, který ležel na pohovce v bezvědomí. „Strážníci jej vytáhli na chodbu a tam se ho snažili přivést k vědomí,“ komentoval Švarc. Kromě muže objevili strážníci na sporáku doutnající hrnec na hořícím sporáku. Ten okamžitě uhasili a uzavřeli přívod plynu.

Po chvilce začal muž reagovat a komunikovat, lékařské ošetření odmítl. Podlé své výpovědi vařil a zřejmě usnul. Bylo tak velké štěstí, že se neudusil nebo v případě požáru neuhořel.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Městská policie Jablonec nad Nisou

Štítky Jablonec, strážníci, záchrana

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.