úterý 7. prosince 2021 Ambrož

Policie dopadla muže, který chtěl znásilnit ženu na Jablonecku. Hrozí mu deset let

Policistům se podařilo objasnit zločin znásilnění, ke kterému došlo letos v létě na Jablonecku, a dopadnout viníka.

Tím je šestačtyřicetiletý muž, který v nočních hodinách přepadl ženu a nutil ji k sexuálnímu styku. „Ten žena odmítala a snažila se aktivně bránit,“ přiblížila policejní mluvčí Adéla Maňasová. Jenže právě obrana ženy muže ještě více vyprovokovala k agresivnímu chování.

Ženu tak opakovaně udeřil do hlavy i dalších částí těla. Poté, co se mu nepodařilo vykonat soulož, ji nutil k orálnímu uspokojení. Žena se však stále aktivně bránila a pachatel po opakovaných neúspěšných pokusech svého jednání zanechal a z místa odešel,“ komentovala Maňasová.

Stopy z místa činu přivedly kriminalisty až k viníkovi, kterému za obvinění ze spáchání zločinu znásilnění hrozí až deset let za mřížemi. Na rozsudek si muž počká ve vazbě. V souvislosti s tímto případem policie apeluje především na ženy, aby se v nočních hodinách vyhýbaly tmavým zákoutím a pohybovaly se pokud možno v doprovodu další osoby. „V případě, že se žena dostane do situace, kdy má podezření, že ji někdo pronásleduje a vyskytuje se na místě bez přítomnosti veřejnosti, je dobré neprodleně vytočit tísňovou linku 158,“ připomněla mluvčí.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Dominik Svoboda

Štítky znásilnění, Jablonecko, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.