pátek 27. května 2022 Valdemar

V Jizerkách zkolaboval běžkař. Policisté už vědí, kdo to je

Náročný zásah mají za sebou záchranáři v Jizerských horách. V oblasti Kořenova v neděli odpoledne zkolaboval běžkař. Přímo na místě pak probíhala resuscitace. Muže ve vážném stavu převezli záchranáři do nemocnice, policie poté pátrala po jeho totožnosti, protože u sebe neměl žádné doklady. Nyní už ale ví, o koho jde.

Svědci ihned kontaktovali dispečink linky 155 a ten pak přivolal k pacientovi členy Horské služby. „Než jsme dojeli, poskytovali ostatní běžkaři muži nepřímou masáž srdce za telefonické koordinace se Zdravotnickou záchrannou službou. My jsme na místě dál pokračovali v resuscitaci a nasadili externí automatizovaný defibrilátor,“ přiblížil dění na běžecké trati René Mašín, zasahující člen a zároveň náčelník Horské služby ČR.

Defibrilátor doporučil jeden výboj a poté se pacientovi obnovila srdeční činnost. „Naši záchranáři zatím na skútru přivezli lékaře ZZS, který si pána převzal. Poté jsme jej připravili k transportu a šetrně dopravili naší terénní technikou k čekajícímu sanitnímu vozu,“ doplnil Mašín s tím, že sanitka pak pacienta převezla k dalšímu ošetření do nemocničního zařízení.

Běžkaře poté přijala liberecká nemocnice. Muž u sebe neměl žádné doklady. Je mu mezi padesáti až šedesáti lety, je 175 centimetrů vysoký, robustnější postavy. Jeho totožnost se snažili objasnit policisté, kteří se obrátili i na veřejnost. „Pokud víte o někom, kdo si vyrazil na Jablonecko na běžky a dosud se domů nevrátil, kontaktujte nás prosím na lince 158. Se žádostí o zjištění totožnosti muže, který je v bezvědomí v péči liberecké nemocnice, se na nás obrátili lékaři,“ dodala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Podle ní se totožnost muže podařilo zjistit. „Totožnost zdravotně indisponovaného muže, který v neděli zkolaboval na běžkařské trati, se nám s přispěním veřejnosti podařilo zjistit," dodala.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Horská služba Jizerské hory

Štítky jizerky, lyžař, běžky, rejdice, kořenov, horská služba, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.