Počasí dnes21 °C, zítra18 °C
Čtvrtek 1. června 2023  |  Svátek má Laura

Kriminalisté zadrželi dva muže, kteří v České Lípě přepadli vozíčkáře

Kriminalisté zadrželi v pondělí dva muže ve věku 21 a 23 let, které dnes obvinili z loupežného přepadení devětašedesátiletého vozíčkáře v České Lípě. Oběma hrozí až deset let vězení, policie chce, aby je soud poslal do vazby.

Dva muži přepadli muže na invalidním vozíku minulý týden ve středu kolem 21:30 v České ulici a vzali mu několik tisíc korun. „Společnými silami ho shodili z vozíku, a když bezvládně ležel na zemi, prošacovali ho a okradli. Vzali mu úspory, kterými si chtěl zaplatit ubytovnu po svém návratu z tříměsíční hospitalizace v nemocnici, během které mu lékaři amputovali jednu nohu. Bohužel ani tato okolnost mladé lupiče nijak neobměkčila a bez milosti mu vzali všechno, co u sebe měl, včetně osobních dokladů," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Podle ní oba mladí muži obviněni ze zločinu loupeže ve formě spolupachatelství patří mezi bezdomovce. „Starší z dvojice už byl osmkrát pravomocně odsouzen, z toho čtyřikrát za majetkovou trestnou činnost. Naposledy vyšel z věznice v dubnu loňského roku. Jeho spoluobviněný dosud záznam v rejstříku trestů nemá," uvedla mluvčí policie. Vyšetřovatel chce oba muže stíhat vazebně. „Nyní musíme vyčkat na stanovisko státního zástupce a soudce," dodala Baláková.

Připomněla zároveň, že vozíčkáři po přepadení pomohli pracovníci sociálních služeb města České Lípy, kteří mu zajistili bezbariérové přístřeší, potraviny a oblečení. „Pomohou mu i s vyřízením dalších záležitostí spojených s jeho materiálním zabezpečením," dodala mluvčí policie.

Hodnocení článku je 98 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, kriminalita, handicapovaní, loupež, Česká Lípa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.