Ne 30. 8. 2026Vladěna
Krimi

Senior nezvládl rozjíždění do kopce a naboural plot. Nadýchal přes 1,5 promile

Luboš Vrabec1 minuta čtení2. 8. 2023, 18:23
Senior nezvládl rozjíždění do kopce a naboural plot. Nadýchal přes 1,5 promile
Senior nezvládl rozjíždění do kopce a naboural plot. Nadýchal přes 1,5 promile · Foto: Policie ČR

Policisté řeší nehodu, ke které došlo v úterý odpoledne na silnici třetí třídy ve Velkých Hamrech. Jednasedmdesátiletý muž tam nezvládl rozjíždění před přejezdem a havaroval. Poté nadýchal 1,67 promile alkoholu.

„Ve stoupání při rozjíždění před železničním přejezdem nezvládl řízení a začal couvat, přičemž narazil do dvou kamenných patníku a plotu u přilehlého domu,“ popsala mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Muž při havárii pravděpodobně neutrpěl žádné zranění, ale vzhledem k jeho věku a okolnostem dopravní nehody byl posádkou zdravotnické služby převezen na preventivní vyšetření do jablonecké nemocnice. „Před tím ovšem policisté na místě provedenou dechovou zkouškou v jeho dechu naměřili hodnotu alkoholu 1,67 promile a zadrželi mu řidičský průkaz,“ dodala mluvčí.

Veškeré okolnosti celé události i nadále šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou. „Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uzavřela Sochorová.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Turistům se uzavře oblíbená Riegrova stezka, čeká ji oprava za 1,2 milionuZprávy

Turistům se uzavře oblíbená Riegrova stezka, čeká ji oprava za 1,2 milionu

Kdo si na září plánoval výlet údolím Jizery, bude muset změnit své plány. Na celý měsíc se totiž uzavře populární Riegrova stezka. Důvodem je oprava galerie za více než milion korun. Stezka lidem slouží od roku 1909 a zčásti je vylámaná ve skále.

Kontrola ukázala stav opláštění budovy JeštěduSpolečnost

Kontrola ukázala stav opláštění budovy Ještědu

Pravidelná technická kontrola budovy Horského hotelu a vysílače Ještěd ukázala aktuální stav dvou druhů opláštění objektu. Horní laminátová část je v dobrém stavu. Horší je spodní kovové opláštění hotelové a restaurační části, do kterého zatéká. Dílčí opravy už podle odborníků nejsou dlouhodobým řešením. Plášť bude potřeba postupně celkově obnovit.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook