Aktuálně

Zoo v Liberci měla loni podprůměrnou návštěvnost, zájem ovlivnil stavební ruch více...

iQLandii a iQPark navštívilo loni půl milionu lidí. Na letošek má velké plány více...

Obloha chystá podívanou. Zima přinese polární záři, jasný Jupiter i Merkur více...

Česká televize natáčí v Libereckém kraji. Průvodcem nového pořadu je Jaroslav Rudiš více...

Horečka není důvodem k volání sanitky, reaguje liberecká záchranka na příspěvek na facebooku více...

Jablonec i Lípa nabízejí lidem bez domova horké židle, v Liberci chybí personál více...

Nehoda v Jablonci. Řidič nedal přednost při vyjíždění od obchodního centra více...

Pochybila policie v případu ženy, která byla ve Višňové později ubita? Podle mluvčího ne více...

Tragédie na Českolipsku. Chodce zabily dlažební kostky uvolněné z projíždějícího náklaďáku

, aktualizováno 11. srpna 2025, 12:50

Autoři , | Foto Policie ČR

Chodce na Českolipsku usmrtily v neděli dopoledne dlažební kostky z projíždějícího nákladního auta. Náklad se měl z vozidla uvolnit, když se řidič vyhýbal motocyklu. Policie hledá svědky nehody.

Tragická nehoda se stala krátce před desátou hodinou dopoledne na silnici mezi Zákupy a Bohaticemi. „Na přímém úseku silnice došlo k posunutí a následnému vysypání nákladu  na vozovku. Vozidlo přepravovalo zámkovou dlažbu, která bohužel zasáhla šestasedmdesátiletého chodce a způsobila mu zranění, kterému na místě podlehl," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Nehodovou událost vzhledem k jejím následkům prověřuje služba kriminální policie a vyšetřování, která v této souvislosti již zahájila úkony trestního řízení pro důvodné podezření ze spáchání zločinu usmrcení z nedbalosti. „V tuto chvíli nemůžeme jednoznačně určit při jakém konkrétním manévru řidiče nákladního vozidla k posunu nákladu došlo. Jisté je jen to, že ho pro přepravu řádně nezajistil," dodala mluvčí.

Policie nyní hledá svědky nehody. „V zájmu objasnění tragické nehodové události žádáme případné dosud nevyslechnuté svědky, aby nás kontaktovali na lince 158. Zejména se pak obracíme se žádostí o pomoc na řidiče tmavého, pravděpodobně zeleného motocyklu, který měl na sobě  černobílou kombinézu a na hlavě černou helmu s červenými prvky," uzavřela.

Od začátku letošního roku jde o osmé úmrtí při dopravních nehodách v Libereckém kraji, z nich tři jsou z letních prázdnin.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky ČR, nehoda, úmrtí, Zákupy

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.