Počasí dnes13 °C, zítra19 °C

Deník Sport: Policie údajně vyšetřuje podivnou prohru Slovanu

Deník Sport přišel ve čtvrtek se šokující informací. Údajně podle několika zdrojů se zabývá policie ligovým duelem Mladé Boleslavi a Liberce, kdy Severočeši prohráli na Městském stadionu 4:0. Redakce Liberecké Drbny se snažila informaci potvrdit z oficiálních zdrojů, bohužel však bezúspěšně.

„Náš útvar se nikdy nevyjadřoval ke konkrétním fotbalovým utkáním. Mohu pouze odpovědět v obecné rovině, a to, že se událostmi ve fotbalovém prostředí zabýváme,“ dodal stroze mluvčí útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality SKPV Jaroslav Ibehej.

Sporné utkání třetího kola prohrál Slovan po vlastních chybách. Boleslav tehdy rozjela svůj brankostroj už ve čtvrté minutě, kdy obrana Slovanu podcenila nakopnutý balón do vápna a po zpětné přihrávce skóroval téměř do odkryté branky Jan Chramosta.

Do poločasu se domácí trefili ještě jednou. Tomáš Fabián vypálil z téměř třiceti metrů do středu brány. Jeho střela se překvapivě ujala a Boleslav odcházela do šaten s dvougólovým náskokem. Ve druhém poločase se proti svému bývalému klubu trefil i Jiří Štajner, na kterého v závěru navázal Jan Kysela.

"Výsledek je pro nás hodně krutý, asi jsme nestačili strávit čtvrteční utkání a dostali hodně tvrdou lekci. Pravda, soupeři jsme dost nahráli, první dvě branky jsme Boleslavi doslova věnovali na podnose,“ popsal tehdy trenér Slovanu Jaroslav Šilhavý.

Liberec o čtyři dny později ukázal své kvality v Curychu, kde senzačně vyhrál 2:1 a postoupil do play-off Evropské ligy.

Informace Deníku Sport tedy zůstává oficielně nepotvrzenou.

Štítky FC Slovan Liberec, FK Mladá Boleslav, policie, Deník Sport, Drbna.cz, Městský stadion, Služba kriminální policie a vyšetřování, Jan Chramosta, Tomáš Fabián, Evropská liga UEFA