Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Kde se najíst: Burgeru v PUBu za 186 korun úplně nezatleskáte

Pochutnáte si rádi na dobrém jídle? Kdo by ne! Ve spolupráci s milovníky jídla ze sdružení Kde se najíst v Liberci si pro vás Drbna připravila seriál, kde každý týden hodnotíme minimálně jednu více či méně známou restauraci nebo kavárnu. Dnes jsme si pro vás připravili restauraci The PUB.

The PUB Liberec, další koncept restaurací/barů, které najdete dokonce i v Německu, Rakousku a Rumunsku. Po Potrefené huse musela přijít řada i na tuto restauraci, ale jak jsme již psali u „husy“, koncepty jsou koncepty, originální restaurace má trochu jiný rozměr.

První věc, která hraje na výbornou jsou pípy na stolech, protože samostatně si natočit pivo je skvělé zpestření večera. V PUBU se servírky nezastaví, stále je tam poměrně dost lidí, ale není to žádné dlouhé čekání. Celkové prostředí je výborné, dřevo a cihly. Nám se tohle velice líbí. Jídelníček, to je poměrně dlouhé, dlouhé čtení. Zbytečně moc, ale nutno podotknout že většina jídel má hlavu a patu, výjimky jsou dvě, italská sekce a šílená sekce žabích stehýnek a šneků.

Pokud si chci zajít na něco takového, PUB asi nebude úplně ta správná volba. Dát si žabí stehýnka a zapít to „plzeňským“, to je slušná práce. Kromě těchto věcí se vše točí okolo piva, ať už chuťovky nebo jídla, která budete jíst rukou. My jsme zvolily opět dvě polévky, a to gulášovou a mexickou fazolovou. Příbory v odkápavači jsou mor, furt ještě doufáme, že se to změní. Obě polévky byly opravdu poctivé a fazolová Vám navíc nabídne kukuřičný chips, který je velice chutný. Hlavní jídla: PUB Big burger a Quesadillas s kuřecím masem. K tomu burgeru musíme říct, že je opravdu dobrý, a je to možná i konkurence pro Chicago grill. Hranolky a coleslaw hrají společně dobře a v burgeru najdete vše, co potřebujete.

Quesadillas - pokud nevíte co si dát, nasaďte sombréro a dejte si tohle. Chuť pikantní, zjemněná smetanou a celkově skvěle vyvážená. Chutné jídlo. Hned potom si načepujte jedno/dvě/tři piva z vlastní pípy, má to prostě atmosféru jak řemen. Závěrečná etapa probíhala s Cheesecakem a Brownies. Brownies, velice dobré a opět ta silná chuť zjemněná vanilkovou zmrzlinou. „Sýrový dort“ byl trochu stydlivý, chtěl by ještě trošilinku práce, ale my je to naučíme (smích). Určitě ale patří k lepším dezertům v Liberci.

Pozitivní hodnocení PUBU je jasné, ale opět je problém, že sedíte skoro ve všech PUBech najednou. Teď se dostáváme na tenký led, a to je cena. Nějaký čas do PUBU chodíme, takže jsme si prošli zemětřesením v kolonce cen. 186 Kč za burger, to úplně nezatleskáte a u dalších jídel to není jiné, celkově zapláčete, i když jídlo Vás potěší. No jo, krize.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky restaurace, pivo, jídlo, Liberec, polévka, zmrzlina, smetana, dezert, brambůrky, kuřecí maso, dort, Německo

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.