Aktuálně

V Bulovce shořela střecha rodinného domu, evakuovalo se z něj 13 lidí více...

Muže, který v Jablonci nad Nisou vyhrožoval fyzickým napadením, zadržela zásahovka více...

Liberecký TOXI tým rozprášil výrobce drog, jednoho sebral u Turnova přímo při vaření pervitinu více...

Neptunovu kašnu před radnicí v Liberci čeká oprava, protéká více...

Lídrem společné kandidátky Pirátů a LOL v Liberci bude náměstek primátora Hruška více...

Žena z Nizozemska na Jablonecku zakopala svou mrtvou matku

Policisté našli ve středu v Kořenově na Jablonecku tělo osmdesátileté nizozemské občanky, která nejspíš zemřela přirozenou smrtí. Do Česka ji přivezla z Nizozemska 14. května její 55letá dcera, matka už v té době byla zřejmě mrtvá. Dceři hrozí dva roky vězení za manipulaci s mrtvou osobou, řekl novinářům vyšetřovatel z Haagu Erik Tyssen.

"Máme důvod věřit tomu, že žena zemřela přirozenou smrtí," dodal.

Nizozemští policisté se případem zabývali zhruba čtvrt roku. "Začali jsme ho vyšetřovat jako pohřešování," uvedl Tyssen. Naznačil, že dcera se jim později přiznala. "Poskytla nám detaily. Bylo ale potřeba, abychom se vydali do Čech a případ došetřili," uvedl.

Rozsáhlá pátrací akce se konala ve středu v Kořenově a okolí. "Dva psi nezávisle na sobě označili jedno místo. Tam jsme našli ostatky," uvedl krajský náměstek policejního ředitele v Liberci Ondřej Musil.

Tyssen nechtěl říci, zda žena byla mrtvá už při převozu z Nizozemska. Z jeho slov ale vyplynulo, že tomu tak bylo. "Podezřelá jednala v panické situaci a udělala, co udělala," řekl. Kořenov si podle něj vybrala proto, že ho znala z dřívějška. Na pomezí Jizerských hor a Krkonoš jezdívala v zimě na dovolenou. Co vedlo ženu k jejímu činu, policie neřekla. Tyssen ho ale označil za neobvyklý.

Napsala ČTK

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Nizozemsko, okres Jablonec nad Nisou, Kořenov, Česko, Haag, Liberec

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.