St 12. 8. 2026Klára
Kultura

VÍKEND PODLE DRBNY: Koncert pro České Švýcarsko, pouť v Chrastavě a Den Svijanského piva

VVeronika Dušková2 minuty čtení12. 8. 2022, 10:30
Slavnosti Svijanského piva
Slavnosti Svijanského piva · Foto: Pivovar Svijany

Tento víkend nabízí především hudební akce, výběr je opravdu bohatý. Děti potěší pouť v Chrastavě nebo Den slonů v liberecké zoo.

Na letišti v Liberci vystoupí v pátek v rámci speciálního letního turné Tour de léto 2 Marek Ztracený. Můžete se těšit i na taneční školu Richarda Genzera anebo na zpěvačku Martinu Pártlovou. Opět vás čeká vaření, tančení, podepisování, focení a soutěžení. Akce se koná od 15:30.

V prostoru před Domem kultury Liberec se v pátek koná tradiční Den Svijanského piva, a to od 14:00. O hudbu se postará Barkasteam, Jam & Bazar, Václav Noid Bárta & BekBek Clan, Prague Queen a Viktorie Surmová & Jaromír Bartoš. Užijte si odpoledne plné zábavy, hudby a vašeho oblíbeného piva. Vstup zdarma.

Zoologická zahrada Liberec připravila na sobotu akci s názvem Den pro slony. Program je určený pro menší i větší návštěvníky, čeká vás interaktivní stanoviště i sloní kvíz. Předem registrovaní návštěvníci budou mít možnost nahlédnout do zázemí slonů a setkat se s chovateli v 10:00, ve 13:00 a v 15:00 hod. Registrace na webu zoo.

V Home Credit Aréně Liberec se v sobotu od 12:00 koná Kryštof Kemp 2022, jednodenní zážitkový hudební festival s kapelou Kryštof a jejich kamarády v sedmi přírodních amfiteátrech. Kromě koncertů ve speciálním akustickém pojetí se těšte na parádní doprovodný program organizovaný jednotlivými členy kapely, tentokrát ve filmovém stylu. Areál je otevřen od 10:30.

Město Chrastava a Sbor dobrovolných hasičů Chrastava pořádají od pátku do neděle tradiční Svatovavřineckou pouť na louce za hasičskou zbrojnicí, každý den od 10:00 do 22:00. Prohlédnout si můžete i výstavu drobného zvířectva v areálu chovatelů, kousek od pouti.

Bunkr Rock Club v Liberci pořádá v neděli od 14:00 Koncert pro České Švýcarsko. Finance z této sbírky budou využity především na pomoc obyvatelům obcí zasažených požárem v NP České Švýcarsko, případně na pomoc oblasti národního parku a přilehlým obcím a podnikatelům. Zároveň podpoří dobrovolné hasiče, kteří na místě zasahují. Minimální vstupné je 100 korun, na místě budou dvě pódia – venkovní a vnitřní. Vystoupí ATMO, Jakub Děkan, De Bill Heads a mnoho dalších.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Uhrazení servisního poplatku či předání peněz kurýrovi. Znáte nové kyberpodvody?Krimi

Uhrazení servisního poplatku či předání peněz kurýrovi. Znáte nové kyberpodvody?

Komerční banka v prvním pololetí letošního roku zaznamenala o 41 % více podvodů v oblasti plateb a platebních karet než ve stejném období loni. Kromě investičních podvodů a falešných bankéřů se objevují i nové triky – pro hotovost si útočníci posílají falešné kurýry, zneužívají skutečné rezervace ubytování nebo klienty přesvědčují k instalaci falešné bankovní aplikace.

Liberecký kraj usiluje o zápis Ještědu na Seznam světového dědictví UNESCOPolitika

Liberecký kraj usiluje o zápis Ještědu na Seznam světového dědictví UNESCO

Liberecký kraj pokračuje v přípravách na nominaci Horského hotelu a televizního vysílače Ještěd na Seznam světového dědictví UNESCO. Radní projednali materiál, který zahajuje další etapu nominačního procesu a stanovuje konkrétní kroky vedoucí k podání žádosti o předběžné posouzení Ministerstvu kultury ČR.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook