St 26. 8. 2026Luděk

Společnost

Umělecké dílo kapka nebude při rekonstrukci bazénu v centru Liberce, ale v depozituSpolečnost

Umělecké dílo kapka nebude při rekonstrukci bazénu v centru Liberce, ale v depozitu

Liberec kvůli dvouleté rekonstrukci městského plaveckého stadionu dočasně přijde o umělecké dílo Kapka. Radnice ho sice původně chtěla přemístit a vystavit v centru města, nakonec ale zůstane po dobu oprav uskladněné v depozitu technických služeb.

Do největší marmeládové soutěže střední Evropy, Kunratické Jamparády, přišlo letos 497 vzorků. I slaninová s bourbonemSpolečnost

Do největší marmeládové soutěže střední Evropy, Kunratické Jamparády, přišlo letos 497 vzorků. I slaninová s bourbonem

Téměř pět stovek marmelád od 177 přihlášených ze 67 obcí a měst České republiky, Polska nebo Španělska přišlo letos do největší marmeládové soutěže ve střední Evropě, Kunratické Jamparády. Vyhlášení vítězů 12. ročníku Jamparády proběhlo v sále kulturního domu v Kunraticích na Frýdlantsku v sobotu 2. listopadu večer a předcházela mu tradiční možnost ochutnat všechny přihlášené vzorky. Mezi těmi se letos našly například marmelády cuketové, rajčatové nebo třeba slaninová s bourbonem. Podle pořadatelů jde ale stále o výjimky, převládají klasické marmelády z ovoce, byť jsou někdy kombinace nečekané.

Koncert kapely Kabát omezí v úterý dopravu u libereckého Sport parkuSpolečnost

Koncert kapely Kabát omezí v úterý dopravu u libereckého Sport parku

Koncert kapely Kabát omezí v úterý 5. listopadu v Liberci dopravu u městského sportoviště Sport park. Kapela vystoupí v Home Credit Areně, organizátoři očekávají účast 8000 diváků. Uzavřená bude kvůli tomu i část frekventované ulice 28. října.

V liberecké synagoze je nově vzácný svitek tóry, který přečkal druhou světovou válkuSpolečnost

V liberecké synagoze je nově vzácný svitek tóry, který přečkal druhou světovou válku

Do schránky na tóry aron ha-kodeš v liberecké synagoze byl v sobotu 2. listopadu umístěn vzácný svitek z 18. století, který přečkal druhou světovou válku i nedůstojné skladování za komunistického režimu. Svitek tóry číslo 108 má liberecká židovská obec trvale zapůjčený od londýnské organizace Memorial Scrolls Trust, která se o české tóry stará. Svitek osobně předal v Liberci předseda této organizace Jeffrey Ohrenstein.

V honitbách Rádlo a Vratislavice začnou policejní střelci v pondělí s odstřelem prasat. Nevstupujte do lesů, vyzývají městaSpolečnost

V honitbách Rádlo a Vratislavice začnou policejní střelci v pondělí s odstřelem divočáků. Nevstupujte do lesů, vyzývají města

S lovem přemnožených prasat divokých pomůžou v oblasti s výskytem afrického moru prasat policejní střelci. Jako první bude odlov policejními střelci probíhat v honitbách Rádlo a Vratislavice a to už od pondělí 4. listopadu. Divoká prasata tu budou policisté lovit až do 12. prosince vždy od pondělí do čtvrtka v odpoledních a nočních hodinách. Po dobu odstřelu bude do míst s lovem veřejnosti zamezen vstup. Města a obce v oblasti plánovaného odstřelu žádají občany, aby zákaz s ohledem na vlastní bezpečnost respektovali.

Psovodi vzpomínali kynologickou soutěží i potleskem na kolegu, který zahynul v AfghánistánuSpolečnost

Psovodi vzpomínali kynologickou soutěží i potleskem na kolegu, který zahynul v Afghánistánu

Poslední říjnová sobota patřila v areálu Výcvikového zařízení služební kynologie Celní správy v Heřmanicích vzpomínce na armádního psovoda Tomáše Procházku, který před šesti roky zahynul v Afghánistánu. U příležitosti této vzpomínky se uskutečnila také kynologická soutěž pro profesionální a sportovní kynology, plná nečekaných disciplín. Nejúspěšnější v ní byl nakonec liberecký David Stefan se psem Odenem z kynologické organizace Liberec-Pavlovice.

Ilustrační foto.Společnost

Liberec půjčil rolbu z Vesce na úpravu běžkařských tratí v Jizerských horách

Liberecký rekreační areál Vesec bude v zimní sezoně bez rolby na úpravu tratí pro běžkaře. Město ji bezplatně zapůjčilo společnosti Jizerská na úpravu běžkařské magistrály v Jizerských horách.

Petr Bíma / www.bima.cz / petr@bima.czSpolečnost

V Lázních Libverda oznamují čas nové zvony. Menší Světlana odbíjí čtvrt, půl a třičtvrtě, větší Alexandr vždy celou

Dva unikátní bronzové zvony odbíjejí nově čas v Lázních Libverda. Umístěny byly do nově zrekonstruované zvoničky Clam-Gallasova Paláce lázní v úterý 29. října. Zvony nechal na zakázku vyrobit majitel lázní Alexandr Seidl a pojmenoval je po sobě a své ženě. Menší zvon se tak jmenuje Světlana a váží 31 kilogramů, větší dostal jméno Alexandr a má 50 kilogramů.

Lesní koupaliště získá kvalitní zázemí. Populární plovárna nabídne saunu, wc, sprchy, lepší gastro či převlékárnySpolečnost

Lesní koupaliště získá kvalitní zázemí. Populární plovárna nabídne saunu, wc, sprchy, lepší gastro či převlékárny

Nové kvalitní zázemí pro návštěvníky vyroste přes zimu v areálu Lesního koupaliště v Liberci. Postupná obnova Lesního koupaliště začala před pěti lety, teď se návštěvníci dočkají v nově vystavěném objektu toalet, sprch, zastřešeného občerstvení nebo třeba sauny a uzamykatelných skříněk. Práce na stavbě zázemí začnou už v příštím týdnu, hotovy mají být do konce dubna, aby bylo Lesní koupaliště připraveno na novou koupací sezónu. Areál ale ani po dobu stavby nebude uzavřen. Lesní koupaliště totiž navštěvují lidé i v zimním obnoví a řada z nich se v něm otužuje.

Poslední říjnový den je Světovým dnem spořeníSpolečnost

Poslední říjnový den je Světovým dnem spoření

Každý rok si 31. října připomínáme Světový den spoření, který má za cíl zvýšit povědomí o významu spoření a finanční gramotnosti. Tento den připomíná, že i malé úspory mohou mít velký dopad na naši budoucnost. V dnešní době, kdy je ekonomická situace často nejistá, je důležité mít finanční rezervu, která nám může poskytnout jistotu a klid v nečekaných situacích. Jak efektivně spořit a proč je důležité začít co nejdříve?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Protest v Hodkovicích nebude. Pochod proti nové vyhlášce technaři odvolaliKrimi

Protest v Hodkovicích nebude. Pochod proti nové vyhlášce technaři odvolali

Když v květnu proběhla v Hodkovicích dvoudenní neohlášená technoparty, radnice v čele se starostkou Markétou Khauerovou (Starostové pro LK) přišla s vyhláškou, která pořádání akcí podobného typu v katastru obce výrazně upravuje. A technaři na to konto chtěli do Hodkovic přijet protestovat. Ohlášený pokojný pochod ulicemi Hodkovic se ale nakonec konat nebude.

Liberecký kraj bourá méně, některá čísla ale překvapujíDoprava

Liberecký kraj bourá méně, některá čísla ale překvapují

Statistika dopravních nehod obvykle svádí k jednoduchému počítání: více, nebo méně. Jenže letošní čísla z Libereckého kraje ukazují, že za jedním celkovým údajem se může skrývat překvapivě pestrý obrázek. Alkohol, cyklisté, motocyklisté, koloběžky, kategorie pozemní komunikace i řidiči, kteří po nehodě zmizí – některé odchylky od celorepublikového obrazu jsou přitom překvapivě výrazné.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook