St 12. 8. 2026Klára
Společnost

PRŮZKUM: Novoroční předsevzetí si plánovalo dát 56 procent Čechů

ČTK1 minuta čtení1. 1. 2019, 17:45
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Pixabay.com

Novoroční předsevzetí si letos plánovalo dát 56 procent Čechů. Nejvíce se jich má týkat hubnutí, zdravého životního stylu a častějšího pohybu. Další častá předsevzetí jsou přestat kouřit nebo lépe nakládat s penězi. Mladší lidí by chtěli v roce 2019 více cestovat. Vyplývá to z průzkumu pro obchodní řetězec Albert.

S příchodem Nového roku si nějaké předsevzetí plánovalo dát 54 procent mužů a 60 procent žen. Nejčastěji si dávají předsevzetí obyvatelé jižní Moravy (sedm lidí z deseti). Následují lidé z Pardubického a Jihočeského kraje. Nejvíce odhodlaní dodržet je jsou přitom mladší lidé ve věku 18 až 26 let. Novoroční předsevzetí si mělo v plánu dát  69 procent z nich.

Lidé této věkové skupiny chtějí v novém roce také více cestovat a vzdělávat se. Češi ve věku 27 až 35 let by si pak přáli umět lépe nakládat s penězi a přestat kouřit. Lidé ve věku 36 až 44 let zase chtějí trávit více času s rodinou. Radikální změně se však ne vždy podaří dostát, 61 procent respondentů odpovědělo, že se jim v minulosti podařilo některá předsevzetí splnit, jiná však ne. Pouze šest procent lidí uvedlo, že splnili všechna svá předsevzetí.

Naopak žádné z předsevzetí se nepodařilo splnit 13 procentům dotázaných. Zbývajících 20 procent Čechů uvedlo, že si novoroční předsevzetí nedali nikdy. Průzkum ukázal, že se pro rok 2019 nechystá k žádnému předsevzetí 44 procent respondentů. Podle třetiny z nich postrádá novoroční předsevzetí smysl a třetina dotázaných si myslí, že by předsevzetí nesplnila.

Zbývající Češi přiznali, že se nechtějí k ničemu zavazovat, předsevzetí je nemotivuje nebo stresuje. 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětlujeSpolečnost

Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětluje

Bílí tygři byli dlouhá léta ikonou liberecké zoo. Do zahrady pod Ještědem přijeli v roce 1994, v roce 2018 ale vedení zoo oznámilo, že s jejich chovem končí. Tedy, že je nebude dále rozmnožovat, i když jedna tygřice je v zoo stále k vidění. Přestože od té doby uplynulo už 8 let, lidé se stále hojně ptají: Proč už nechcete bílé tygry chovat? A zoo vysvětluje.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook