St 19. 8. 2026Ludvík
Sport

Jablonečtí hasiči neměli ve štafetovém mezinárodním triatlonu konkurenci

Martina Petrášková1 minuta čtení20. 8. 2025, 17:27
Jablonečtí hasiči neměli ve štafetovém mezinárodním triatlonu konkurenci
Jablonečtí hasiči neměli ve štafetovém mezinárodním triatlonu konkurenci · Foto: HZS LK

Brilantní sportovní výkony předvedli v neděli 17. srpna 2025 v Hradci Králové na mezinárodním triatlonovém závodě Ironman hasiči z jablonecké stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje (HZS LK). Podpraporčíci Jiří Vavruška, Vojtěch Prášil a Vojtěch Slavík startovali jako štafetový tým v konkurenci dvaapadesáti dalších trojic. A všechny nechali na výsledkové listině za sebou, na stupních vítězů se společně postavili na zlatou příčku.

Jednotlivé disciplíny si rozdělili dle svých sportovních preferencí. Vojtěch Prášil běžel deset kilometrů – dvakrát pětikilometrový okruh Hradcem Králové s výsledným časem 36 minut a 32 sekund. „Kus trasy vedl nábřežím podél Labe, část podél Orlice. Běželo se moc hezky a celý závod jsem si držel tempo zhruba 3:40,“ říká. Jiří Vavruška uplaval v Labi kilometr a půl za skvělých jednadvacet minut a dvaačtyřicet vteřin. Vojtěch Slavík se ujal cyklistické části – 40kilometrovou trasu zvládl za 56 minut a 26 vteřin. S celkovým časem 1:58:25 tak opanovali štafetový závod a konkurenci neměli ani mezi kolegy z řad IZS.

„Gratulujeme k perfektním sportovním výkonům a děkujeme za reprezentaci Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje,“ říká mluvčí HZS LK Jaroslava Benešová.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Meteorologové varují, Liberecký kraj v noci na čtvrtek mají zasáhnout silné bouřkySpolečnost

Meteorologové varují, Liberecký kraj v noci na čtvrtek mají zasáhnout silné bouřky

Už v noci na čtvrtek by měly Liberecký kraj zasáhnout bouřky. A podle meteorologů mohou být silné. Výstraha pro sever čech platí od čtvrteční půlnoci do páté hodiny ráno. Poté se bouřky přesunou i na další území Česka.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook