Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Slovan Plzeň neporazil přes pět let. Povede se mu to v páteční předehrávce?

Autoři | Foto FC Slovan Liberec

Je květen roku 2013 a Slovan Liberec poráží Viktorii Plzeň. Jenže od té doby nic. Jedenáctkrát v řadě Plzeň libereckým fotbalistům nepodlehla a jen třikrát ztratila body za remízu. Slovan chce ale nepříjemnou sérii zlomit a další šanci k tomu má už dnes od 18 hodin na stadionu U Nisy.

Slovanu se v posledních utkáních poměrně daří. V lize z posledních šesti zápasů je jednou prohrál a inkasoval jediný gól, v domácím poháru navíc vyřadil dva soupeře. Problémem je tak nadále střílení gólů. Ve zmíněných šesti zápasech skóroval jen šestkrát.

Na podzim v Plzni Liberec prohrál 0:1, podal ale sympatický výkon. „Bohužel jsme v Plzni nakonec prohráli, ale teď já i mužstvo budeme stoprocentně připraveni na to obrat soupeře o body. Chceme Plzni porážku vrátit," řekl trenér Slovanu Zsolt Hornyák. „Vše si celkově sedlo a hráči dostatečně pochopili, co po nich chceme. Právě z toho aktuálně těžíme," dodal slovenský kouč.

Plzni se sice herně úplně nedaří, body ale celkem pravidelně sbírá. Před reprezentační pauzou ale doma překvapivě ztratila dva body za remízu s Příbramí. Aby se tak dotáhla na vedou Slavii, musí v Liberci vyhrát.

Utkání startuje v 18 hodin na stadionu U Nisy.

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň

Výkop: pátek 23. listopadu, 18:00.

Rozhodčí: Orel - Blažej, Kubr.

Bilance: 43 16-12-15 49:51.

Poslední zápas: 0:1.

Předpokládané sestavy:
Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Breite - Potočný, Oscar, Ševčík, Pešek – Aarons.
Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Procházka, Hrošovský - Havel, Čermák, Kopic - Chorý.

Absence: Knejzlík, Mara, Malinský (všichni zranění), Ševčík (nejistý start) - Kolář, Krmenčík (oba zranění).

Disciplinární ohrožení: Potočný (7 ŽK), Koscelník, Ševčík, Mashike Sukisa (všichni 3 ŽK) - Petržela (3 ŽK).

Nejlepší střelci: Potočný (4) - Krmenčík (7).

Zajímavosti

  • Plzeň v lize neprohrála s Libercem 11x za sebou (8 výher, 3 remízy) a z posledních 8 vzájemných duelů v nejvyšší soutěži 7x zvítězila
  • Liberec doma v lize neporazil Plzeň od září 2007 10x za sebou
  • Liberec prohrál jediné z posledních 6 kol
  • Liberec v posledních 8 soutěžních zápasech dostal jediný gól a už 4x za sebou neinkasoval
  • Liberec prohrál jediný z posledních 8 domácích ligových zápasů
  • Liberec je s 5 nerozhodnými výsledky remízovým "králem" ligy
  • Plzeň v lize neprohrála 6x za sebou
  • Plzeň v lize vyhrála jediný z posledních 4 venkovních zápasů
  • Čermák (Plzeň) může odehrát 100. zápas v české lize
  • Hruška (Plzeň) slaví v den utkání 33. narozeniny

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Slovan Liberec, Fortuna liga, Viktoria Plzeň, FC Viktoria Plzeň, FC Slovan Liberec, Bílí Tygři Liberec, Lužická Nisa, Zsolt Hornyák, SK Slavia Praha, 1. FK Příbram

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.