neděle 12. července 2020 Bořek

Moje karta byla úplně směšná, řekl po derby liberecký záložník Malinský

Po utkání byl rozladěný. Tomáš Malinský přihrál na gól a jeho Slovan dlouho vedl, nakonec ale o vítězství přišel v závěru. Liberecký záložník po zápase nechápal řízení zápasu rozhodčím Pechancem.

O první půli

Určitě ano. Byly tam nějaké situace a brejky, co nás zdobí. Vždy se to dá dotáhnout lépe. Bohužel jsme vyřešili gólově jen jednu situaci, což je škoda. Kdybychom využili ještě jednu situaci, vedli bychom 2:0 a Jablonec by to měl daleko těžší a otáčelo by se jim to hůř. Po většinu zápasu byl stav 1:0 pro nás.

O nevyužitých šancích

Jak už jsem říkal, brejkové situace. Určitě tam byla příležitost nějaký brejk proměnit, vedli bychom 2:0 a bylo by to snazší. Na druhou stranu domácí trefili břevno, tyčku a tlačili nás. Nebudu říkat, že bod zasloužený nebo spravedlivý. Nás to mrzí. Druhý poločas jsme ale byli pod permanentním tlakem. Z jakého důvodu? Jestli jsme k tomu přistoupili špatně nebo něco jiného? Mrzí nás to. Vedli jsme po většinu zápasu a chtěli opět odvézt tři body. Bohužel se tak nestalo.

O druhé půli

Určitě nám síly dochází. Stejně tak ale i Jablonci. Tím, že měli neustále standardky jsme byli pod permanentním tlakem. Kdybychom měli standardky my, byl by naopak Jablonec pod tlakem. Bohužel se nestalo. Na druhou stranu to mohlo skončit i tak, že by domácí zápas otočili. Každý bod se počítá. Žijeme na obou frontách. Jak v poháru, tak v lize. Je to otevřené a uvidíme, jak to dopadne.

O mnoha kartách

Mě mrzí, že rozhodčí zvolil takový metr. Fotbal je o emocích. Vyjádřím se ke své žluté kartě. Už na Spartě jsem dostal dle mého názoru nesmyslnou žlutou kartu. To nebyl žádný faul na žlutou. V tomto zápase jsem dostal žlutou kartu úplně směšnou. Je mi z toho zle. Jestli mě míč trefí do břicha, rozhodčí pískne ruku a já jen řeknu: „Ne, bylo to do břicha." a rozhodčí Pechanec mi za to dá žlutou kartu, tak to vůbec nechápu. Jsou jasné žluté karty a pak takovéto karty. Rozhodčí si tam dělají, co chtějí. Podívejte se na zákrok Kratochvíla na Balutu v 91. minutě. Baluta má naražený kotník, ze kterého mu teče krev a rozhodčí to pustí, že to nebyl faul. Tak já nevím, kde to jsme. Tohle mě štve.

O odvolané penaltě

Oni si do toho zasahují. Kontrolují každý gól. Tak snad jsou tam čtyři od toho, aby to uměli posoudit. Každý vstup do utkání způsobí nějakou prodlevu a nakonec se nastavuje osm minut. Já to nechápu. V Příbrami se kvůli zdržování dvacet minut nehrálo a nastavovaly se tři minuty. Já to prostě nechápu. Nechápu ten metr. Nevím, jestli diváka takový fotbal bavil.

O absencích v kádru

Je to nepříjemné. Nemáme zase tak široký kádr. Šanci tak dostávají mladší hráči. My s Balům (Alexandru Baluta pozn. red.) si alespoň odpočineme na pohár. Musíme se s tím vypořádat. Jsou tam mladí kluci, kteří nemají v lize tolik odehráno, ale pro ně jedině dobře. Díky těmto situacím se dostanou na hřiště. Je to pro ně skvělá zkušenost, při které se mohou ukázat na startu kariéry. Uvidíme, jak to zvládnou. Budeme je povzbuzovat a třeba nás mile překvapí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Slovan Liberec

Štítky Slovan Liberec, fotbal, derby, jablonec, Malinský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.