Počasí dnes6 °C, zítra7 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

Slovan nestačil na nováčka. Pardubice Liberec porazily o tři branky

Po postupu do play off Evropské ligy se liberečtí fotbalisté znovu museli soustředit na domácí soutěž. To se jim ale příliš nepodařilo. V kombinované sestavě podlehli ligovému nováčkovi z Pardubic 0:3. Už ve čtvrtek je čeká souboj o postup do základní skupiny Evropské ligy proti APOELu.

Mírně aktivnější byly od začátku Pardubice, žádné vážnější šance si ale nevypracoval žádný tým. Po půlhodině ale z ničeho nic udeřili domácí. Ti rozehrávali přímý volný kop, míč před bránu vrátil Černý a na zadní tyči ho uklidil do sítě Toml – 1:0.

Liberec měl jedinou šanci o sedmi minut později. Koscelník centrem našel Rondiče, ten ale v pádu poslal slabou střelu.

A tak bylo pro hosty ještě hůř. Černý pěkně prodloužil na Pfeifera, který tváří v tvář prostřelil Nguyena – 2:0.

Do druhé půle udělal hostující trenér Hoftych dvě změny, když stáhl Rabušice a Maru a nasadil Hromadu s Csánem. A hned v úvodu druhé půle pěkně pálil Matoušek, jeho rána ale bránu minula.

Po pěti minutách byl v akci opět Matoušek. Přiťukl míč Koscelníkovi, ten ale nikým neatakován z rohu vápna přestřelil. A jen o chvíli měli hosté třetí šanci. Rondič dokonce skóroval, gól ale nebyl pro ofsajd uznán.

Naděje Liberce ale po hodině hry ukončila penalta za ruku Chaluše, kterou proměnil Havatý.

FK Pardubice - Slovan Liberec 3:0 (2:0)

Branky: 31. Toml, 44. Pfeifer, 61. Hlavatý. Žluté karty: 12. Cadu. Rozhodčí: Orel – Myška, Leška. Diváci: 867

FK Pardubice: Boháč – Cadu (84. Čihák), Šejvl, Toml, Surzyn – Jeřábek – Tischler, Solil, Hlavatý (84. Ewerton), Pfeifer (75. Sláma) – Černý (65. Petráň)

FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Chaluš, Jugas, Fukala – Beran, Cancola (65. Mosquera), Mara (46. Hromada), Matoušek (73. Barac) – Rabušic (46. Csáno), Rondić (65. Júsuf)

Štítky slovan Liberec, fobal, pardubice, HC Dynamo Pardubice, FC Slovan Liberec, Bílí Tygři Liberec, Evropská liga UEFA, FK Pardubice