středa 25. listopadu 2020 Kateřina

S diváky by to bylo lepší. Lidé nám budou držet palce doma, říká před zápasem s Gentem trenér Hoftych

Už ve čtvrtek čeká Slovan první utkání základní skupiny Evropské ligy. Trenér Hoftych očekává útočný zápas nepříliš svázaný taktikou. Mrzí ho, že si ho neužijí diváci, kteří se budou moci dívat jen u televizních obrazovek.

Jak je na tom tým zdravotně, hrozí nějaká absence? Jak dopadly předzápasové testy na koronavirus?
Většina týmu je komplet. Máme určité zdravotní problémy u jednoho až dvou hráčů, jsou to svalové problémy. Uvidíme ve čtvrtek do zápasu. Co se týká testů, celý realizační tým i hráči jsou negativní. Jsme připraveni hrát.

Do zápasu jdete na rozdíl od soupeře se zápasovým mankem. Bude to výhoda, nebo nevýhoda?
Gent prohrál poslední zápas 5:2, my jsme zase dlouho nehráli. Uvidíme až při zápase, může tam být nervozita, pro spoustu našich hráčů půjde o první takový zápas ve skupině. Nemyslím si, že by se to mělo projevit na kvalitě zápasu.

Co nám řeknete k soupeři, jaké má největší zbraně?
Jsou to útočníci, kteří jsou šikovní. Mají tam hodně dobrých hráčů do ofenzivy, ale zase mají okénka v obraně. Chceme využít toho, že nejsou zase v takové pohodě, jako loni, začátek sezony jim zase tak moc nevyšel.

Na co chcete navázat?
Musíme hrát jako tým, ne jako individuality. Chceme jít rychle nahoru, máme na to vhodné typy hráčů. U nás to musí být mentalita v domácím prostředí a týmový výkon.

Co očekáváte od zápasu? Jak moc se smazává výhoda domácího prostředí?
Kdyby tu bylo devět tisíc diváků, tak se všichni těšíme mnohem víc. Víme, že nám lidé budou držet palce doma u obrazovek. Budeme se soustředit na to, abychom eliminovali soupeřovy zbraně. Neočekávám, že půjde o taktickou bitvu, rozdáme si to svými zbraněmi a uvidíme, kdo bude úspěšný.

Do zápasu jdete jako outsider.
My jsme rádi outsideři, to nám vyhovuje. Jsme rádi, že jsme ve skupině, porveme se i s rolí outsidera.

Jak vám pomůže Michal Sadílek?
Jsme rádi, že tu je. Trochu se to komplikovalo, že s námi absolvoval jen asi čtyři tréninky a tím, že vládní opatření zrušila ligu, nemohli jsme ho tak vidět v soutěžním utkání. Ve středu zálohy ale moc alternativ nemáme.

Zpestřili jste si nějak předzápasové čekání nějakými rituály?
Byl jsem na fotbalgolfu, dnes jedem do Bedřichova na Marušku, doufám, že tam potkáme velblouda. Čekání na zápas je hrozně dlouhé, musíme si ho naplánovat.

Je vidět, jak postupem tým vyrostl?
Je to vidět v tom, že teď máme hodně reprezentantů. Ještě v Litvě bylo vidět, že hráči neví, co od sebe čekat. Dnes už je kvalita tréninků výborná, jsme určitě mnohem dál.

Jak důležitý je pro tým Tijani?
Prakticky rok skoro nehrál. V přípravě hrál těžce, pral se s tím. Teď ale hraje velmi dobře a je to výborná povaha, rádi ho tu máme.

V týmu soupeře působí Ngadeu, který je známý ze Slavie.
Poslední zápas nehrál, ve Slavii na mě působil lépe než teď. Jednotlivce ale neřešíme, hledáme obecně slabší místa. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Slovan Liberec

Štítky Slovan Liberec, fobal, evropská liga, hoftych

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.