Počasí dnes11 °C, zítra14 °C

Jablonec si veze ze stadionu U Nisy tři body. Derby vyhrál 3:1

Vítězstvím Jablonce skončilo další podještědské derby. Hosté byli po celý zápas o něco lepší a vstřelili tři branky. Domácí měli za celé utkání vlastně jen dvě příležitosti, a tak prohráli 1:3.

Do vedení šli velmi brzy hosté. Krob kopal ve druhé minutě roh, míč se odrazil na nohu Koscelníka a zapadl do brány – 0:1. Hosté pak byli dlouho lepší a Liberec se nemohl dostat do hry. Až ve 25. minutě vysunul Yusuf Mosqeru, který nedokázal prostřelit Hanuše, jenže Krob zbytečně stáhl mimo hru Rondiče a kopala se penalta. Míč si postavil Mara a proměnil – 1:1.

Hra se poté vyrovnala a Slovan měl v závěru poločasu další velmi dobrou možnost. Sadílek na velkém vápně našel Berana, který z první pálil, jeho ránu ale vyrazil Hanuš.

Ve druhé půli se moc šancí neurodilo. Až v sedmdesáté minutě z ničeho nic udeřili hosté. Hrubý vybídl Pilaře, kterému ukopl míč Mikula, jenže balon se dostal k Schranzovi a ten nezaváhal – 1:2.

A v 82. minutě bylo ještě hůř. Hrubý poslal centr z přímého kopu do šestnáctky a do sítě ho hlavou poslal Zelený – 1:3.

Slovan Liberec - FK Jablonec 1:3 (1:1)

Branky: 28. Mara – 2. Koscelník (Vlastní gól), 71. Schranz, 82 Zelený. Žluté karty: 42. Rondić, 83. Mosquera – 28. Krob, 34. Rada (mimo hřiště), 40. Pilař, 57. Martinec, 61. Holík. Rozhodčí: Zelinka – Moláček, Mokrusch. VAR, AVAR: Rejžek – Flimmel

FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Jugas, Tijani, Mikula - Sadílek, Mara (76. Šulc) - Beran (76. Nešický), Mosquera - Júsuf (58. Rabušic), Rondić

FK Jablonec: Hanuš - Holík, Martinec, Zelený, Krob - Považanec - Pleštil (69. Jovović), Hrubý (89. Štěpánek), Kubista (81. Doležal), Pilař (89. Ladra) - Schranz

Štítky slovan Liberec, fobal, derby, FK Baumit Jablonec, Lužická Nisa, FC Slovan Liberec, Bílí Tygři Liberec