středa 12. května 2021 Pankrác

Historický zápas. Přepeře v poháru vyzvou plzeňskou Viktorii

Takový zápas ještě tým Přepeří nehrál. Třetiligový klub zatím s poměrně krátkou historií se dnes odpoledne v rámci fotbalového poháru utká s Viktorií Plzeň. A tým od Turnova rozhodně neplánuje udělat žádnou ostudu.

Původně se měl hrát zápas v Přepeřích. A byl by to svátek. „Moc nás mrzí, že tento historický zápas nemůžeme odehrát na vlastním hřišti před diváky, jelikož o utkání byl velký zájem. Bohužel tomu doba nenahrála, ale i tak bude pěkným zážitkem si zahrát na ligovém stadionu,“ řekl vedoucí klubu Miroslav Kvapil


První termín duelu byl v říjnu, kvůli covidu se posunul na teď. Jenže kvůli počasí se v Přepeřích hrát nemůže. A Plzeň odmítla, aby se hrálo na umělé trávě. Tak se Přepeře představí ve Štruncových sadech. 

Vzdát se utkání, tak jak to udělali jiní, klub nechtěl. „Jde o vrchol našeho klubu a odměnu. A patrně i vůbec jediný zápas, který budeme na jaře hrát,“ dodal Kvapil. Ze čtvrt milionového předpokládaného zisku tak bude rázem propad 350 tisíc korun – kvůli nákladů na cestování, ale i testování na covid, které musel podstoupit celý klub.

Klub byl založený teprve v roce 2013, během pár let se pak dostal do třetí ligy a k zápasu třetího kola MOL Cupu. Na jeho soupisce se dá najít několik známých jmen spojených především se Slovanem Liberec. V útoku hraje Ladislav Martan, do obrany v zimě přišel Karel Knejzlík. A na soupisce brankářů můžeme najít i současného trenéra brankářů Slovanu Marka Čecha, který si v Plzni zachytal Ligu mistrů.


A zajímavé jméno je i na trenérském postu, Přepeře vede Josef Petřík, který trénoval i Slovan. „Kluci jsou teď trošku zklamaní, že to nedává ani televize, ale i tak to bude velký zážitek i zpestření dlouhé přípravy, která zatím probíhá nudně. Nemáme výsledkový cíl, hlavně nechceme dostat rychtu. Byla by to obrovská senzace, kdybychom Plzeň vyřadili,“ řekl trenér Petřík deníku Sport.

Utkání Viktoria Plzeň – FK Přepeře začíná v 16 hodin.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Slovan Liberec

Štítky plzeň, přepeře, fotbal

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.