Počasí dnes4 °C, zítra4 °C

Nadstavbu začal Liberec v Olomouci prohrou. Za týden bude dohánět jednogólovou ztrátu

Play off nadstavby zůstává otevřené. Liberečtí fotbalisté prohráli v Olomouci 0:1, za týden U Nisy ale stále mají šanci na postup. Na Hané neodehráli špatný zápas, dlouho ale chyběly šance. A když ve druhé půli přišly, gól liberečtí hráči vstřelit nezvládli.

Slovan měl v první půli územní převahu a míč častěji na kopačkách, nebezpeční ale byli domácí. Z první střely také dali gól. Slaměna vystihl rozehrávku Gebreho, posunul na Chytila a ten krásnou střelou obstřelil Vliegena – 1:0.

Liberečtí kombinovali, snažili se, žádné šance ale neměli. Sigma vyrážela do brejků, jeden z nich zaváněl penaltou, když Zmrzlý trefil Frýdka. Ve 40. minutě pak Vliegen špatně vyběhl před vápno, Slaměna ale místo opuštěné brány trefil Tuptu.

Také v druhé půli byl průběh podobný. V 54. minutě se do šance řítil Zifčák, po dvou kličkách ho ale vychytal Vliegen. Po hodině hry mohlo být vyrovnáno, jenže Rabušic v gólové pozici netrefil ideálně.

Zápas pak na deset minut přerušila průtrž mračen s kroupami. Po návratu měl dobrou šanci znovu Zmrzlý, kterého i tentokrát vychytal Vliegen. V 89. minutě už bylo vyrovnáno, gól Tupty ale rozhodčí neuznal kvůli ofsajdu. Hned o minutu později pálil Stoch, toho vychytal Macík. Jasnou šanci měl ve 101. minutě Tupta, který se dobře uvolnil, jenže i tentokrát skvěle zasáhl Macík. Poté už byl zápas ukončený, odveta v Liberci ale bude otevřená.

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branky: 17. Chytil. Žluté karty: 90+12. Růsek - 88. Júsuf Hilál, 90+9. Stoch. Rozhodčí: Petřík - Ratajová, Černoevič; VAR: Černý, AVAR: Paták. Diváci: 2237

SK Sigma Olomouc: Macík – Beneš (46. Zifčák), Hubník (C), Jemelka – Chvátal, Breite, Daněk (16.Slaměna, 63. Hadaš), Sedlák, Zmrzlý – Růsek (90+12. Uriča), Chytil (63. Vepřek)

FC Slovan Liberec: Vliegen – Koscelník (75. Matoušek), Gebre Selassie, Mikula (C), Purzitidis, - Frýdek (46. Višinský), Tiéhi, Havelka (87. Michal), Tupta – Rabušic (75. Júsuf Hilál), Alijagić (90+1. Stoch)

Štítky slovan liberec, fotbal, olomouc, HC Olomouc, Bílí Tygři Liberec, Lužická Nisa, FC Slovan Liberec, Haná, SK Sigma Olomouc, Theodor Gebre Selassie