Počasí dnes8,8 °C, zítra8,5 °C
Sobota 22. března 2025  |  Svátek má Leona
Bez reklam

Aktuálně

Kandidátku STAN v Libereckém kraji povede do sněmovních voleb Jan Sviták více...

Liberecká galerie rozkvetla uměním světového umělce Milana Kunce, augsburgskými sbírkami a tvorbou studentů TUL více...

Obnova bývalého Casina v Liberci má začít ještě na jaře. Město vyjde na 41 milionů více...

Liberec uvítá v sobotu 1. kvalifikační turnaj Mistrovství ČR ve volejbale superveteránů, tedy mužů nad 50 let více...

Počasí o víkendu bude jarní. Po slunečných dnech dorazí oblačnost i srážky více...

Podještědské derby vítěze nenašlo, skončilo bezbrankovou remízou

Autoři | Foto FK Jablonec

Už 64. rivalský souboj mezi Jabloncem a Libercem nenašel vítěze. Na Střelnici se 4235 diváků za slunečného počasí a solidní atmosféry v Podještědském derby branky nedočkalo.

Slovan zahrozil hned ve 2. minutě po rohovém kopu, kdy zůstal ve vápně trestuhodně neobsazený Mikula, svou hlavičku však nasměroval nad branku. Jablonec odpověděl stejným způsobem, po rohu Alegueho hlavičkoval pod břevno Martinec, ale Koubek míč bezpečně lapil. Následně se vynikajícím zákrokem vyznamenal jablonecký brankář Hanuš, který zlikvidoval pokus Koželuha ze střední vzdálenosti. Další slibný brejk hostujících barev zastavil skvělým obranným zákrokem Tekijaški.

Na druhé straně se do další šance dral jako tank Jawo, ale ve finální fázi se nedokázal s balonem otočit čelem k brance a ohrozit brankáře hostí. Naopak, když Tekijaški od vlastního rohového praporku nepřesně rozehrál na soupeřovu kopačky, musel brankář Hanuš vyrazit střelu Varfolomieiva u tyče. A protože těsně před poločasem chytil liberecký brankář Koubek i volej Cedidly u tyče, odcházely oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Deset minut po změně stran poslal trenér Kozel na hřiště čerstvé tváře do ofenzivy – Hollého a Kanakimanu. O minutu později se dostal do jabloneckého vápna aktivní Eneme přes Tekijaškiho, ale Hanuš skvěle vyběhl a šanci mu zneškodnil. V 62. minutě propadl míč před naším vápnem ke Ghalimu, ten dvakrát zasekl před obránci a pak tečovanou střelou přes Martince znovu prověřil připravenost Hanuše. Na opačné straně hřiště fauloval Gabriel pronikajícího Jawa těsně na hranici šestnáctky, ze standardky z dobré pozice ale nebylo nic.

Jablonec měl v závěru územní převahu i dost standardních situací. Po jednom z rohových kopů hlavičkoval prudce Martinec, jenže trefil pouze hráče před sebou. Na Střelnici se tak 4235 diváků v 64. ligovém derby severu branky nedočkalo.

FK Jablonec - FC Slovan Liberec 0:0

Umístění poskytnuta z Sofascore

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky fotbal, liga, derby, Liberec, Jablonec nad Nisou, remíza

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Podještědské derby vítěze nenašlo, skončilo bezbrankovou remízou  |  Fotbal  |  Sport  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.