pátek 3. dubna 2020 Richard

Fotbalisté Slovanu se sešli poprvé v novém roce. Kádr zatím větších změn nedoznal

Fotbalisté Slovanu dnes zahájili zimní přípravu. V Praze absolvovali fyzické testy, první trénink je čeká zítra. Na tréninkovém hřišti stadionu U Nisy by se mělo sejít na tři desítky hráčů. Chybět bude například Milan Kerbr, který bude na jaře oblékat dres Slovácka. Martin Sus zůstává na hostování v 1.FK Příbram, odkud se vrátil Vojtěch Hadaščok. Záložníci Martin Janošík a Douglas Djika odjeli na zkoušku do Třince.

Na testy na Maltu ve čtvrtek odletí Won Che Bong, kde mu s majiteli klubu St. Andrews FC dohodl zkoušku sportovní ředitel Jan Nezmar. "Jedná se o investiční skupinu, která dlouhodobě investuje do fotbalu. Seznámil jsem se s nimi při našem utkání s Estorilem. Od té doby jsme v kontaktu. Chtěli hráče, kteří přerostli naši juniorku a mají šancí se prosadit v tamní lize. Pokud Bong uspěje, tak tam půjde na hostování. Bude mít zajištěno komplet ubytování, stravování a především výuku angličtiny, kterou potřebuje zlepšit pro lepší komunikaci i tady u nás. Ještě jsem jim doporučil Denise Frimmela, ten ale nakonec neměl zájem," vysvětluje Jan Nezmar. 

Dobře se zatím vyvíjí jednání se Spartou. Přípravu se Slovanem zahájí Herolind Shala, Ondřej Švejdík a Ondřej Karafiát. Jejich další působení pod Ještědem je ale stále v jednání. Vedení Slovanu se podařilo udržet brankáře Tomáše Koubka, který v Liberci zůstane minimálně do konce jarní části.

Na zkoušku do Liberce přichází také Nezmarův spoluhráč z německého Neugersdorfu. Němec se srbským pasem Filip Kusič má na svém kontě starty v mládežnických výběrech Srbska. Odchovanec Energie Cottbus teď zabojuje o angažmá v Liberci. "Ve svém mladém věku je neskutečně adaptovaný na fyzicky náročný fotbal dospělých. Může nastoupit jako pravý bek, stoper nebo defenzivní záložník. Jsem zvědavý, jak na testech uspěje," uzavírá Nezmar.

Kdo zahájí zimní přípravu?

brankáři: Václav Hladký, Lukáš Hroššo, Ondřej Kolář, Tomáš Koubek
obránci: Lukáš Bartošák, Vladimír Coufal, David Hovorka, Ondřej Karafiát, Filip Kusič, Jan Mudra, Lukáš Pokorný, Ondřej Švejdík
záložníci: Daniel Bartl, Sebastian Cal, Dmitri Efremov, Ondřej Machuča, Michal Obročník, David Pavelka, Herolind Shala, Jan Sýkora
útočníci: Marek Bakoš, Dzon Delarge, Michael Rabušic, Josef Šural
marodka: Miloš Karišik, Zdeněk Folprecht, Isaac Sackey, Daniel Soungole, Kevin Luckassen

Foto FC Slovan Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.