Aktuálně

Liberecká zoo se bude dočasně starat o lvici Elsu, odebranou z nelegálního chovu Karlose Vémoly více...

Liberecký kraj chce podle hejtmana Půty vyřešit krizi na jabloneckém gymnáziu více...

Rekonstrukce Vítězné finišuje, kvůli pokládce finálního asfaltu je znovu pro dopravu uzavřena více...

Odpůrci I/35 Českým rájem obvinili autora studie z podvodu, Valbek to odmítá více...

Koupaliště Vápenka v Liberci letos asi v provozu nebude, areál je na prodej více...

Vzal míč a bum! Populární Papén je třetím členem Dvorany slávy Slovanu

Autoři | Foto FC Slovan Liberec

Petr Papoušek byl fanoušky Slovanu zvolen dalším členem Dvorany slávy libereckého fotbalového klubu. Je tam tak společně s trenérem Škorpilem a bývalým spoluhráčem Tomášem Janů. Nevysoký hráč utkvěl v paměti fandů především svými dalekonosnými ranami. V lize nastřílel za Slovan čtyřiadvacet branek, další pak přidal v Intertoto Cupu a Evropské lize.

Dnes devětatřicetiletý trenér ve Slovanu zůstal, vede dorostence kategorie U17. Za Slovan tento ofenzivní záložník odehrál celkem 218 ligových zápasů a mnoho dalších přidal v evropských soutěžích i domácím poháru. Do Slovanu přišel v první mistrovské sezoně 2001/2002 za 11 milionů korun z Ostravy.

V noze měl dynamit. Daleko za vápnem dostal míč a bez rozpaků ho poslal na bránu, gólmani se často ani nestačili ohlédnout, patřil také k obávaným exekutorům přímých kopů, především z větší vzdálenosti.

I po konci ve Slovanu, kde jako hráč strávil deset sezon a získal dva mistrovské tituly, se přesunul nejprve do Prostějova a pak do svých rodných Semil.

V sobotu se pak na plese klubu dočkal ocenění – je třetím členem Dvorany slávy Slovanu Liberec.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky FC Slovan Liberec, Pohár Intertoto, Petr Papoušek, Ostrava

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.