Počasí dnes7 °C, zítra11 °C
Čtvrtek 25. dubna 2024  |  Svátek má Marek

Tygři dál vládnou. Poslední Zlín porazili 6:4

Take po šestém extraligovém kole zůstávají Tygři neporaženi. Na svém ledě přivítali poslední Zlín a zvítězili 6:4. Třemi body zazářil Rostislav Marosz. Tygři tak zůstávají jediným neporaženým týmem soutěže.

Domácí odehráli velmi dobrou první třetinu a třemi góly se dostali do pohodlného vedení. V druhém dějství nejprve hosté snížili, na třígólový rozdíl ale opět zvýšil Ordoš. Ve třetí třetině nejprve na 5:1 upravil Bulíř, hosté pak dvěma góly snížili. Na 6:3 upravil druhým gólem Marosz, poslední slovo nakonec měl Ondráček - 6:4.

Patrik Augusta (Liberec) „Euforii z vítězství nám trochu kazí věci, jež se nám v poslední době ve hře vyskytují. Ať už se jedná o individuální chyby, nebo lehkovážnost a lajdáckost, které nás stojí spoustu obdržených branek. Jinak jsme po většinu utkání měli navrch. V některých fázích jsme sice hráli až moc na krásu, ale byli jsme produktivní. Díky tomu se nám dařilo držet si gólový náskok až do konce."

Antonín Stavjaňa (Zlín) „O všem rozhodla první třetina. Domácí v ní šli lehce do vedení 3:0. Potěšila mě snad jen dobře sehraná přesilovka z naší strany. Další přesilové hry už jsme ale moc dobře neodehráli. Domácí nám v utkání dělali problémy svou aktivitou a agresivitou. Dali jsme sice čtyři branky stejně jako Plzni, nevezeme ale žádný bod, a tak nemůžeme být spokojeni."

Bílí Tygři Liberec - PSG Berani Zlín 6:4 (3:0, 1:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 5. P. Jelínek (Zachar, Šmíd), 7. Marosz (Filippi), 18. Ordoš (J. Vlach, Kotvan), 40. Kotvan (Marosz, L. Krenželok), 41. Bulíř (L. Hudáček), 46. Marosz (Lenc, L. Krenželok) - 25. Šlahař (Popelka), 42. Szturc (Okál), 43. Köhler (Palmberg), 60. J. Ondráček. Rozhodčí: Šír, Kika - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 7095.

Liberec: Peters - Šmíd, Hanousek, Knot, Kotvan, Graborenko, Derner, Havlín - Birner, Bulíř, L. Hudáček - Marosz, Filippi, Lenc - L. Krenželok, P. Jelínek, Zachar - J. Vlach, A. Musil, Ordoš. Trenéři: Augusta a Jiří Kudrna.

Zlín: Huf - D. Nosek, Žižka, Ferenc, Freibergs, Buchta, Řezníček, Gazda - Dufek, Palmberg, Köhler - Okál, Herman, Szturc - J. Ondráček, Honejsek, Kubiš - Šlahař, Popelka, Fryšara. Trenéři: Stavjaňa a Martin Hamrlík.