sobota 16. ledna 2021 Ctirad

Ještě jednou a dost. Tygři se distancují od chování Radka Dudy

Bílým Tygrům se vůbec nelíbil konflikt, ke kterému došlo v zápase první hokejové ligy mezi farmou Tygrů a Benátkami. V něm hráče hostí Petra Vampolu z tribuny slovně napadl Radek Duda. Ten přitom v klubu působí jako dovednostní kouč a skaut akademie. Tygři se nyní od jeho chování distancují, v klubu ale pokračuje dál.

K incidentu došlo v sobotu na konci druhé třetiny. Vše odstartoval pěstní souboj mezi domácím Šírem a slávistou Veberem, ke kterým přijíždí právě Vampola a holí se nenápadně snaží rozhodit Šíra. V tu chvíli na něj z tribuny začne pokřikovat Duda a podle svědků padne i jméno Karla Rachůnka. Ten přitom tragicky zemřel při nehodě letadla s hráči Jaroslavle. Vampola pak po několika letech začal žít s vdovou po Rachůnkovi.

Celý incident pak vygradoval vyloučením Vampoly do konce utkání a vykázáním Dudy ze stadionu. Hádku obou bývalých reprezentantů bude řešit disciplinární komise. 

Konflikt mezi Dudou a Vampolou

Nepříjemně překvapený je z chování Dudy liberecký klub. „Dlouhodobě se snažíme prosadit v českém hokejovém prostředí nejen sportovní trendy, ale i kulturu chování, která je běžná například v zámoří či Skandinávii. Nedávné jednání Radka Dudy je ovšem s naší nastavenou cestou v příkrém rozporu,“ uvedl generální manažer klubu Ctibor Jech

Klub se od Dudova jednání distancoval a vyvodil z něj také důsledky v podobě interního trestu, o jehož podobě už byl Radek Duda informován. „Pokud by se v budoucnu něco podobného opakovalo, musel by Radek Duda opustit realizační týmy v rámci naší organizace,“ dodal Jech.

Hodnocení článku je 92 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Bílí Tygři

Štítky Bílí Tygři, hokej, duda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.