středa 19. května 2021 Ivo

Naše ztráty by položily každý tým, smutnil po prohraném finále Ronald Knot

Bílí Tygři znovu došli až do finále a znovu padli, když v pěti utkáních nestačili na Třinec. Pro tým je ale i prohra ve finále úspěch, když se prakticky celou sezonu potýkal s absencemi opor, které vyvrcholily právě ve finále. Obránce Ronald Knot byl po skončení série smutný, podle něj ale po opadnutí zklamání bude druhé místo hodnoceno jako úspěch.

Jaké máte pocity po prohraném finále?
Zklamání. Je to škoda, věřili jsme, že utkání zvládneme a finále ještě vrátíme do Liberce, ale bohužel se nám to nepovedlo. Měli jsme poslední dva zápasy problémy se střílením gólů, což se ukázalo i v pátém duelu. Třinec dal naopak tři a zkušeně si došel pro vítězství.

„Momentálně převládá spíše smutek. Nějaké zadostiučinění přijde spíš postupem času. Hráli jsme finále a měli možnost bojovat o pohár. Vyhrát se nám bohužel nepovedlo. V tuto chvíli je to smutné, celkově ale můžeme podle mě sezónu hodnotit pozitivně," hodnotí druhé místo Radan Lenc

Kdy se finálové série lámala? Byl klíčový úvodní dvojzápas?
Těžko říct. První zápas se nám vyloženě nepovedl, ten druhý už byl vyrovnaný, ale naneštěstí jsme dostali góly v oslabení. U nás jsme odehráli jedno perfektní utkání, čtvrté klání ale zlomil na svou stranu Třinec. Poslední zápas už byl složitý.

V čem byl Třinec lepší?
Asi v drobných detailech. My jsme měli potíže vstřelit branku, Oceláři naopak dali několik gólů v početních výhodách. Možná i to byl ten klíčový rozdíl. Oni si přesilovkami pomohli a my jsme je nedokázali využít.

Byl problém i v tom, že Liberci v průběhu celé série vypadávali útočníci?
Samozřejmě také. My jsme neměli zas tak široký kádr a každá taková ztráta pro nás byla velká. Když si vzpomenu, jaké hráče jsme postrádali v průběhu celé sezóny a teď během finále – to by položilo každý tým. Snažili jsme se s tím popasovat, ale bohužel už jsme, i pod vlivem těch absencí, nedokázali Třinci v závěru konkurovat.

Hodnotíte sezónu jako úspěšnou?
Teď ve mně samozřejmě převládá zklamání. Na druhou stranu nám před Hradcem, Spartou i Třincem spousta lidí nevěřila a my jsme potom hráli ve finále vyrovnanou partii, byť to tak podle výsledku nevypadá. Myslím si, že až pomine zklamání, tak budeme moct říct, že sezóna byla úspěšná.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Bílí Tygři

Štítky bílí tygři, hokej, play off, třinec, knot

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.