Počasí dnes4 °C, zítra3 °C

Po čtyřech prohrách konečně výhra. Tygři porazili Litvínov 3:0

Není to zatím z pohledu libereckých hokejistů povedená sezona, alespoň nějakou radost svým fanouškům ale udělali v nedělním utkání proti Litvínovu, které vyhráli 3:0. Byla to první výhra po čtyřech porážkách a teprve druhá v posledních dvanácti utkáních.

Domácí zadělali na výhru už v první třetině. V sedmé minutě se mohli uklidnit prvním gólem, když Ordoš dorazil střelu Filippiho – 1:0. Domácí pak měli další gólovky, prosadil se v desáté minutě až Melancon, který zakončil krásnou kombinaci domácích – 2:0.

Tygři byli nadále jasně lepší, od dalšího gólu zachránil hosty Godla, ve 25. minutě pak Birner nastřelil tyč. Třetí branku tak Liberec přidal až v poslední sekundě druhé třetiny, kdy se trefil Jelínek a rozhodčí si raději nechal zkontrolovat, zda branka nepadla až po siréně.

Ve třetí třetině se Liberečtí soustředili spíše na bránění tříbrankového náskoku. A to se jim nakonec i podařilo. Závěr utkání pak ještě okořenila bitka Klapky s Irvingem.

Bílí Tygři - Verva Litvínov 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Ordoš (P. Jelínek, Filippi), 10. Melancon (Klepiš), 40. P. Jelínek (J. Vlach). Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 151.

Bílí Tygři: Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Melancon, M. Rosandić, M. Ivan, Derner, Štibingr – Birner (A), Filippi, Ordoš – A. Najman, Klepiš, Faško-Rudáš – J. Vlach, P. Jelínek (C), M. Zachar – A. Dlouhý, J. Šír, Klapka – Rychlovský.

Litvínov: Godla (Zajíček) – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, D. Zeman, Demel, O. Baláž – Jarůšek, Estephan, P. Zdráhal – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš (A) – P. Straka (A), Gerhát, P. Svoboda – Zygmunt, Latta, M. Havelka.