Počasí dnes17 °C, zítra19 °C

Skvělý Král a tři branky za tři minuty. Tygři porazili Budějovice 4:1

Liberečtí hokejisté v předehrávaném 47. kole porazili na domácím ledě České Budějovice 4:1. Zápas se lámal v polovině utkání, kdy domácí vstřelili tři branky za tři minuty. Výborný výkon navíc předvedl domácí gólman Král. Liberečtí tak jsou v tabulce na pátém místě.

Po bezbrankové první třetině začaly padat góly až ve druhém dějství. Liberec v polovině utkání předvedl skvělou tříminutovku, ve které hned třikrát skóroval. Na začátku třicáté minuty našel Bulíř Flynna a ten propálil Hrachovinu. O 34 sekund později vyhrál Filippi buly a Rychlovský mířil přesně – 2:0. Poté vychytal Beránka Král a Liberec trestal potřetí. V čase 31:57 vystihl rozehrávku hostí Najman a bylo to už o tři.

Diváky poté zaujala ještě bitka několika hráčů, další branky už ale do konce druhé třetiny nepadly.

Liberec ve třetí třetině dlouho poměrně klidně bránil vedení, až v 58. minutě snížil Toman a dal hostům naději, minutu před koncem ale potvrdil výhru domácích gólem do prázdné brány Jaroslav Vlach.

Bílí Tygři - Motor Č. Budějovice 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 30. Flynn (Bulíř), 30. Rychlovský (Filippi), 32. A. Najman, 59. Vlach (Šír) – 58. Toman (Chlubna, M. Beránek). Rozhodčí: Hribik, Veselý – Kajínek, Bohuněk. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3506. Střely na branku: 20:42. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC: D. Král (Pařík) – Ivan, Melancon, McCoshen, Budík, Derner, Knot, A. Král – Rychlovský, Filippi (C), Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner (A), Bulíř (A), Klíma – Vlach, Šír, Pekař.

BANES MOTOR Č. BUDĚJOVICE: Hrachovina (Strmeň) – Gulaši, Hovorka, Štencel, Kachyňa, Pýcha, Vráblík, Štich – Kubík (A), Kondelík (A), Ordoš – M. Beránek, Harris, Gulaš (C) – D. Simon, F. Přikryl, Valský – Chlubna, Toman, Koláček.

Foto Bílí Tygři Liberec/Jiří Princ

Štítky bílí tygři, hokej, liberec, motor, budějovice

Skvělý Král a tři branky za tři minuty. Tygři porazili Budějovice 4:1  |  Hokej  |  Sport  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje