Počasí dnes17 °C, zítra19 °C

Tygři nezvládli ani čtvrté utkání čtvrtfinále. Spartě podlehli 2:5 a končí jim sezona

Liberečtí hokejisté prohráli i čtvrté utkání čtvrtfinále se Spartou, tentokrát 2:5 a sezona jim tak končí. V posledním utkání se Liberečtí sice dokázali vrátit a vyrovnat na 2:2, Pražané ale ve třetí třetině rozhodli o postupu.

Liberec hrál o všechno, a navíc hned v úvodu prohrával. Hned ve druhé minutě využil zaváhání Galvase Buchtele – 0:1. V sedmé minutě pak Irving trefil tyč a stejný hráč ve 13. minutě propálil Krále – 0:2.

Domácí se ale ve druhé třetině vrátili do zápasu. V polovině utkání se nejprve trefil Pérez a o dvě minuty později využil přesilovku Rychlovský – 2:2.

Ve třetí třetině měly šance oba týmy, nakonec ale odskočila Sparta. Nejprve skóroval Forman a sedm minut před koncem Horák – 2:4.

Dvě a půl minuty před koncem Liberec odvolal brankáře a zkusil hru v šesti. Spartu dokázal zamknout v jejím pásmu, po zbytečné ztrátě ale do prázdné skóroval Forman a potvrdil postup Sparty do semifinále.

Bílí Tygři - HC Sparta 2:5 (0:2, 2:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 30. Pérez (Vlach), 32. Rychlovský (A. Najman, Faško-Rudáš) – 2. Buchtele (Forman, Krejčík), 13. Irving (D. Vitouch), 48. Forman (Chlapík), 53. Horák, 59. Forman. Rozhodčí: Šír, Mrkva – Svoboda, Thuma

Bílí Tygři Liberec: D. Král (Hrenák) – Budík, Knot, Kolmann, Melancon, Ivan, Galvas, Aubrecht – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Birner (C), Bulíř (A), Hawryluk – Mucha, A. Najman, Zachar – Vlach, Šír, Pérez. Trenér: Filip Pešán

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Kempný (A), Mozík, Krejčík, Mikliš, Němeček, Irving, Beaudin – D. Vitouch, Horák, Chlapík – P. Kousal, O. Najman, Řepík (C) – Buchtele, Lajunen, Forman (A) – Hrabík, Konečný, Harper. Trenér: Pavel Gross