úterý 12. listopadu 2019 Benedikt

Tygři hlásí posily. Do Liberce přichází Birner s Řepíkem

Jména dvou reprezentantů se zkušenostmi z KHL i NHL, to jsou první posily Bílých Tygrů před sezónou 2015/2016. Útočné řady Bílých Tygrů posílí devětadvacetiletý Michal Birner a o tři roky mladší Michal Řepík. Birner se s libereckým klubem domluvil na tříletém kontraktu do 30. 4. 2018, Řepík s Bílými Tygry podepsal smlouvu na 2 roky.

Pro Michala Řepíka bude liberecké angažmá premiérou v české nejvyšší soutěži. Hráč, který se přes juniorské zámořské soutěže probojoval do hlavního týmu Floridy Panthers a v NHL si připsal celkem 72 startů, se po návratu do Evropy zabydlel v kádru Lva Praha. V poslední sezóně pak hájil barvy účastníka nejvyšší finské ligy Pelicans Lahti.

Michal Birner už má naopak extraligovou premiéru za sebou. V sezóně 2003/2004 se jako sedmnáctiletý objevil v sestavě Slavie Praha, odehrál však jen jedno utkání. Poté i jeho kroky vedly do zámoří. Na rozdíl od Řepíka ale Michal Birner do NHL nenakouknul. Po návratu na starý kontinent i on zamířil do finské SM Liigy. Čtyři úspěšné sezóny v týmu TPS Turku korunoval ziskem finského titulu. Poté zamířil do Lva Praha. V poslední sezóně Birner působil znovu ve Finsku, v týmu KalPa Kuopio.

„Podařilo se nám získat hráče, kteří patří k evropské hokejové špičce. Dokázali se prosadit ve velké konkurenci v NHL i KHL a oba mají také reprezentační ambice. Od extraligového angažmá si mimojiné slibují případné zviditelnění pro český národní tým a těší nás, že jejich motivací k přestupu bylo i nadstandardní zázemí v našem klubu," řekl sportovní ředitel Tygrů Filip Pešán

Obě posily patří také do širšího výběru české reprezentace. Michal Birner už má na svém kontě 16 reprezentačních startů a aktuálně přidává další, když bojuje o své místo v sestavě na pražské Mistrovství světa. Michal Řepík si v seniorské reprezentaci připsal zatím 2 starty.

Napsala redakce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.