Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Házenkáři drželi krok s favoritem soutěže. Dukle podlehli o jediný gól

Tisková zpráva | Foto Liberec Handball

Liberečtí házenkáři se v sobotu utkali na domácí palubovce s jedním z favoritů soutěže – HC Dukla Praha B. Celý zápas byl vyrovnaný, Liberec prohrál o jedinou branku 30:31.

Již od úvodu zápasu bylo patrné, že hosté přijeli prezentovat rychlou a kombinační házenou. Domácí se tomuto stylu rychle přizpůsobili a od počátku tak byla k vidění pohledná a rychlá házená. Hosté udržovali mírný náskok během celého prvního poločasu, nicméně domácí se svojí houževnatostí drželi pouze v mírném odstupu. Poločasové manko 4 branek byli domácí odhodlaní smazat hned v úvodu poločasu druhého.

To se také podařilo a během prvních deseti minut se domácí srovnali skóre. Prostřední desetiminutovku však domácí nedisciplinovanou hrou dovolili hostím jednoznačně vyhrát a odskočit na rozdíl několika branek. Až v poslední desetiminutovce domácí opět zapojili všechny své síly a dotáhli se na rozdíl jediné branky. V poslední minutě bohužel nevyšla útočná kombinace a zápas tak skončil nejtěsnějším rozdílem v neprospěch libereckých.

Celkově lze však zápas hodnotit velmi pozitivně. S favoritem zápasu se domácí poprali více než důstojně. Dařily se útočné kombinace se zakončením ze spojek i z pivota. Skórovali téměř všichni hráči ze soupisky, nejvíce se střelecky dařilo Hošicovi a Kozubíkovi, oba po 7 brankách a dále Vrbovi na spojce a Kulíkovi v pivotu – oba 4 góly. Premiéru za muže si odbyl další dorostenec – Polák. Omlazený tým se zápas od zápasu zlepšuje a již příští sobotu, 14. října, se Liberečtí pokusí přivézt body od tradičního rivala z Ústí nad Labem.

SK Liberec Handball – HC Dukla Praha B 30:31 (14:18)

Sestava a branky: Soukup, Harbich – Hošic a Kozubík po 7, Vrba a Kulík po 4, Eliáš 3, Kamaryt 2, Teplík, Kožár, Ploch a Šefl po 1, Polák

O víkendu se také na domácí palubovce představily oba týmy libereckých dorostenců. Mladší dorostenci nestačili na Duklu Praha, které podlehli 21:34. Starším dorostencům se dařilo lépe a porazili TJ JM Chodov 33:29.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Liberec, házená, Liberec Handball, HC Dukla Jihlava, Bílí Tygři Liberec, HC Dukla Praha, soutěž, házenkář, FK Dukla Praha, HC Slovan Ústí nad Labem, TJ JM Chodov

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.