Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Mladí liberečtí tenisté došli na republikovém šampionátu mezi osm nejlepších

Autoři | Foto LTK Liberec

Na tenisovém Mistrovství ČR mladších žáků reprezentovala Liberec dvojice hráčů. Jonáš Kučera a Filip Hanzelín z LTK Liberec si vedli velmi dobře a ve dvouhrách se oba probojovali mezi nejlepších osm, ve čtyřhře dokonce Hanzelín získal stříbrnou medaili.

Jonáš Kučera hned na úvod turnaje porazil nasazenou dvojku, a zároveň druhého hráče žebříčku ČTS do 12 let, Vojtěcha Valeše 7:5 a 6:3. Filip Hanzelín pak porazil, o rok mladšího hráče AGROFERT Prostějov, Josefa Horáčka jednoznačně 6:0 6:0.

Ve druhých kolech narazil Jonáš na Zdeňka Korce z Přerova, a Filip na Jakubu Vrtěnu ze Svitav. Oba kluci zápasy zvládli opět ve dvou setech a postoupili tak mezi nejlepších 8 hráčů ČR. Tam však nejprve Filip Hanzelín nestačil na nasazenou jedničku – Petra Brunclíka ze Sparty po setech 1:6 a 1:6. Poté vypadl i Jonáš Kučera s Kratochvílem z Přerova 3:6 a 2:6.

V soutěži čtyřhry se představil Filip po boku Jana Šafraty ze Štvanice, Jonáš měl za parťáka Kryštofa Švojgra taktéž ze Štvanice. Kluci bez problémů zvládli první kola a los je poté svedl proti sobě. V zápase o placku vyhrál Hanzelín se Šafratou nejtěsnějším možným rozdílem 11–9 v rozhodujícím velkém tie breaku.

Následně Filip s Janem Šafratou zvládli s přehledem i semifinále, proti první nasazené dvojici Valeš/ Horák, a postoupili tak do finále. Tam podlehli dvojici Fromel/Brunclík.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky LTK Liberec, tenis, Jonáš Kučera, Filip Hanzelín, Liberec, Česko, Přerov, Agrofert, Český tenisový svaz, Jiří Ruda, Štvanice, Prostějov, Svitava

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.