neděle 17. listopadu 2019 Mahulena

Český musherský pár na Mistrovství Evropy zabodoval! Domů vezou dvě medaile

Jména Veronika Navrátilová a Václav Vančura jsou v musherském světě dobře známá. Pro ostatní jde o pár žijící v Rokytnici nad Jizerou, který se svou početnou smečkou patří mezi světové špičky v závodění se psy. A teď si připsali další úspěchy.

Aktuálně jsou ve Švédsku, kde čelí třetímu velkému podzimnímu závodu. Velký úspěch zaznamenali ale i na ME v Belgii. „Letos jsme se vydali na velkou cestu po mistrovských závodech. Zatímco MČR se konalo v Abertamech v Krušných horách, ihned po něm následující ME nás zavedlo do belgického městečka Chevetogne,“ říká musherka Veronika Navrátilová

Nemusíte být žádní odborníci na mushing, aby vás napadlo, že ME asi nebude úplně snadný závod. A to tedy opravdu nebyl. Ostatně podívejte se, jak po závodě Verča vypadala. 

„V Belgii pro nás organizátoři připravili opravdu technicky náročnou trať plnou prudkých kopců, sjezdů a bláta. Hlavním cílem tedy bylo se především nezranit. Nikdy jsem nejela náročnější trať a doufám, že už ani nikdy nepojedu,“ vypráví s úsměvem Navrátilová.

Zato Vaškovi se dařilo a dojel si pro zlato. „Tak na ME to cinklo... Se slušným náskokem téměř 1 minuty jsem si s Mapičkou užil bahenní lázně,“ hodnotí závod Mistr Evropy Václav Vančura. I přes náročné podmínky se tak českým musherům dařilo, a tak domů vezou jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili a také ocenění za nejrychlejší koloběžku pro Vaška s fenkou Mapapo. Jak Verča říká, Vášovi tahle trať sedla, jako by mu ji udělali na míru. „Přesně tohle ho baví a i pro psy to bylo zábavné různorodé. U mě ale vyvolávala opravdu velké obavy, což se hodně podepsalo na mém sobotním výkonu. I to ale k závodění patří“

Vašek se stal Mistrem Evropy v kategorii Svooter man Elite a Verča obsadila druhé místo v kategorii Scooter woman Elite.

„A nyní rovnou od tam pokračujeme do švédského Nybra, kde se Verča se svými dvěma holkami, Toko a Mapapo, pokusí obhájit loňské zlato,“ dodává závodnice. Z medailí jsou oba neskutečně nadšení, obě psí holky totiž předvedly podle jejich páníčků naprosto famózní výkon.

Snad se bude musherům dařit i na Mistrovství světa.

Foto Archiv Václava Vančury a Veroniky Navrátilové

Štítky Václav Vančura, Veronika Navrátilová, mushing, mistrovství Evropy, závody

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.