středa 21. října 2020 Brigita

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Benzina sprint v rámci Jizerské 50 láká na odměnu přes půl milionu korun

Pořádnou novinku čeká páteční program 53. ročníku ČEZ Jizerské 50. Nejedná se sice o žádný nový závod, ale o pořádné zatraktivnění již existujícího. Tradiční páteční sprint totiž nově láká účastníky na odměny převyšující částku 100 tisíc korun pro vítěze.

Závod ponese od roku 2020 název Benzina sprint a nově si ti nejrychlejší odnesou odměnu v řádech desetitisíců korun. „Výrazně jsme navýšili finanční odměny pro nejlepší sprintery. Mezi prvních šest žen a šest mužů rozdělíme částku převyšující 500 tisíc korun,“ vysvětluje Pavel Kaidl, tiskový mluvčí společnosti Benzina, která je novým hlavním partnerem Jizerské 50.

„Genderově jsme spravedliví, tedy první žena i muž obdrží stejnou částku, a to ve výši 100 tisíc korun. Rovnoměrné odměny jsou pak připraveny i pro účastníky na dalších pozicích. Odměněno bude nejrychlejších šest závodníků obou pohlaví,“ doplňuje Kaidl. Dosavadní odměna pro nejlepší závodníky byla 15 tisíc korun.

Zvýšení odměny je ideální pozvánkou nejen pro české elitní běžce na lyžích. „Já osobně se sprintu rád zúčastním. Částka je to hodně zajímavá,“ má jasno Jan Šrail, aktuálně nejlepší český závodník v seriálu Visma Ski Classics, jezdící v barvách eD system Bauer Teamu. 

Že bude vysoká finanční odměna pozvánkou i pro světovou elitu si myslí Jiří Ročárek hající tým Vltava Fund Ski Team. „Částka je podobně vysoká jako u hlavního nedělního závodu na 50 km. Jsem přesvědčený, že taková odměna přiláká ty nejlepší ve svém oboru.“

Závod Benzina sprint se koná v pátek 7. února 2020, tedy první den 53. ročníku ČEZ Jizerské 50. Živě bude finálové jízdy vysílat sportovní kanál České televize. Registrace do závodu běží na webu www.sportid.cz.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

PR text | Foto Jiz50

Štítky jiz50, Jizerská 50, lyže, závod, benzina sprint

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.