čtvrtek 27. února 2020 Alexandr

Bude Jizerská 50? Finální rozhodnutí padne ve čtvrtek, organizátoři připravují variantu kratších okruhů

Počasí Jizerské 50 letos vůbec nepřeje. V posledních dnech přišla výrazná obleva, navíc s deštěm a tratě mají na mnoha místech nedostatek sněhu. Organizátoři už se připravují na variantu kratších okruhů, stále ale doufají, že se Padesátka pojede celá. Finální rozhodnutí padne ve čtvrtek.

„Situace není dobrá, vysoké teploty a déšť ničí zásoby přírodního i technického sněhu. My se ale nevzdáváme, denně na tratích pracují desítky lidí, děláme, co můžeme, aby se 53. ročník uskutečnil,“ říká předseda SKI KLUBU Jizerská padesátka Martin Koucký.

Podle něj je ale letošní ročník speciální. „Letos je to padesát let od tragické výpravy Expedice Peru 1970, kluků, kteří stáli u vzniku tradice našeho závodu. I kvůli jejich památce chceme udělat vše, co je v našich silách, abychom vzpomínku na ně uctili při závodě, který tak milovali.“

Aktuální počasí i předpověď jsou ale neúprosné, organizátoři se proto rozhodli připravit závodníkům kratší okruhy, na kterých by závod obkroužili. „V pondělí všem přihlášeným na 50km závod zašleme email s rezervací bloku, ve kterém vyrazí na trať. Bloků bude celkem jedenáct, startovat začnou od pátečního večera a zařadí se do programu mezi ostatní závody. Poslední blok je v plánu v neděli v podvečer. Každý si bude moci vybrat čas, který mu nejvíce vyhovuje,“ vysvětlil Koucký.

Na kratší okruhy pak vyrazí účastníci všech ostatních závodů a také elitní závodníci včetně třeba Nora Northuga. „I těmto závodníkům v pondělí pošleme email s podrobnými informacemi. Není tedy potřeba psát na infolinku, účastníci by měli počkat na tento email s důležitými informacemi,“ žádá Koucký všechny o trpělivost.

Organizátoři se ale stále nevzdávají, že se závody povede odjet v celé délce. „Vše je závislé na počtu dešťových srážek a také množství sněžení, které má do Jizerek přijít v úterý. Vývoj počasí budeme i nadále pečlivě sledovat. Finální stanovisko padne do čtvrteční 17. hodiny. Pokud by se podařilo připravit celou padesátku, závody by se jely v plném rozsahu a rezervace bloků by byla zrušena,“ upozorňuje předseda SKI KLUBU Jizerská padesátka.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Jiz50

Štítky Jiz50, Jizerská 50, lyže, závod, počasí, obleva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.