Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Dukla nepřipustila žádné překvapení a vybojovala Český pohár

Volejbalisté Liberce vyhráli potřetí za uplynulé čtyři roky Český pohár. Úřadující mistr extraligy splnil v dnešním finále roli favorita a porazil překvapivé finalisty z Brna 3:1 po setech 22:25, 25:20, 25:12 a 25:20.

Liberec vedený trenérem Michalem Nekolou hrál finále poháru počtvrté za sebou, z triumfu se neradoval jen vloni po nečekané porážce s Ostravou.

"Po prvním setu se to otočilo a jednoznačně jsme je přehráli servisem. Dobře jsme od druhého setu přihrávali. Kluci hráli výborně," řekl Nekola České televizi. "Doufám, že nás to nasměruje k dalšímu (extraligovému) titulu."

Brňané vstoupili do svého první finále poháru po 16 letech výborně. Soupeře zaskočili servisem, byli úspěšnější v útoku a první set ovládli. "Brno nás přehrálo a my dělali nevynucené chyby," řekl liberecký smečař a kapitán Aleš Správka.

Od druhého setu se na palubovce projevila kvalita Liberce. Letošní účastník Ligy mistrů řízený reprezentačním nahrávačem Janouchem soupeře postupně přehrával.

Ve druhém setu převzal iniciativu a ve třetím setu Brno doslova převálcoval. Největší rozdíl byl vidět na bloku. "To je naše doména," řekl Správka. Ve čtvrté sadě Liberec zpočátku trochu povolil a měl dlouho jen bodový náskok. Pak ale odskočil do vedení 19:14 a náskok už nepustil.

"Dobře jsme do finále vstoupili, ale Liberec pak byl lepší a přehrál nás v obraně na síti, a to rozhodlo. Nenašli jsme účinnou protizbraň a nedokázali je odtáhnout od sítě. Liberec byl jednoznačně lepší," řekl trenér Brna Ondřej Marek.

VK DUKLA Liberec - Volejbal Brno: 3:1

(22:25, 25:20, 25:12, 25:20)

Sestavy: VK DUKLA Liberec:  Jakub Janouch (1 bod), Aleš Správka (10), Adam Zajíček (10), Adrian Patucha (19), Tomáš Kriško (13), Lubomír Staněk (12), libero: Václav Kopáček. Střídali: Jakub Vencovský. Volejbal Brno: Martin Klapal (3), Zdeněk Haník (2), Michal Hrazdira (11), Luboš Smrčina (8), Sergey Andrianov (15), Vladimír Sukharev (6), libero: Nicholas Castello. Střídali: Marek Zmrhal (9), Martin Licek, Jan Muroň, Nicholas Goodell (1), Jan Pražák

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Liberec, Volejbal Brno, finále, Český pohár, Michal Nekola, VK Dukla Liberec, Jakub Janouch, Česká televize, Liga mistrů UEFA, Ostrava

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.