Františkov (Velké Kunětice)
KrimiVIDEO: Ze zahrady na Františkově ukradl elektrokolo. Natočila ho kamera na domě
Policisté pátrají po muži, který minulé pondělí využil příležitosti a od domu v Domažlické ulici v Liberci ukradl elektrokolo za čtyřicet tisíc. Jenže ho přitom natočila bezpečnostní kamera u vchodu domu. Video i fotografie nyní zveřejnila policie, která se obrací na veřejnost.
KrimiŘidič v Žitavské ulici srazil mladíka a ujel. Pátrá po něm policie
K dopravní nehodě došlo ve středu krátce po 14. hodině v liberecké Žitavské ulici. Auto tam srazila mladistvého chodce, kterého pak se zraněním do nemocnice převezli záchranáři. Řidič přitom od nehody ujel a nyní ho hledá policie, která se obrací i na veřejnost.
ZdravíLiberec na směně pozemků s krajem kvůli heliportu prodělá. Bereme to jako službu občanům, říká náměstek
Liberec kvůli výstavbě nového heliportu pro leteckou záchrannou službu na městském letišti připravuje s Libereckým krajem směnu pozemků. Současný heliport neumožňuje přistávání vrtulníků v noci. Jeho modernizaci chystá kraj ve spolupráci se záchrannou službou, pozemek ale patří městu. Liberec ho dá kraji výměnou za komplex zahrádek nedaleko domova seniorů na Františkově.
Ostatní sportyHokejbalový turnaj o pohár primátora Liberce vyhráli slovenští Gajary Flames. Výtěžek jde na popálené děti
I když má liberecký hokejbal velký sen v podobě nového hřiště s parametry na hraní ligových soutěží, nyní šel stranou. Výtěžek z víkendového turnaje O pohár primátora Liberce šel totiž na organizaci pomáhající dětem po úrazu popálením.
KrimiVe středu večer odešla z domova, rodině se neozvala. Dívka je nejspíš s přítelem
Rodina i policie pátrají po sedmnáctileté Natálii. Ta ve středu večer odešla z domova a od té doby se neozvala. Velmi pravděpodobně je ve společnosti svého přítele a také černého psa. Údajně byla už několikrát spatřena na různých místech v Liberci.
SpolečnostBezdoplatková zóna se v Liberci rozšířila o další dva domy na Františkově
V Liberci se rozšířila takzvaná bezdoplatková zóna o další dvě budovy ve Vojanově ulici na Františkově. Dosud se toto opatření ve městě vztahovalo jen na jeden dům v této ulici.
LibereckoLiberec zapojil již druhý Mikrotým, ten bude dohlížet na Františkov, Jeřáb a Hanychov
V pořadí již druhý Mikrotým bude bdít nad bezpečností a pořádkem v jednotlivých oblastech města Liberec. Celá situace by se v těchto lokalitách mohla zlepšit díky spolupráci hned několika institucí.
SpolečnostLiberecká radnice pozastavila sekání, trávníky jsou suché jako na konci léta. Čeká se na déšť
Pouze dosekání na pár místech a pak konec. Radnice v Liberci rozhodla, že se až do odvolání sekat nebude. Důvodem je přetrvávající sucho a také předpověď, která žádný významný déšť nehlásí.
KrimiDo potyčky se na Franťáku zapojilo deset lidí. Konflikt vznikl kvůli psovi
Velikonoční pondělí přineslo potyčku na Františkově. Všechno přitom začalo celkem nevinně. Na zahradu u jednoho z domů přišel kolem 19. hodiny cizí pes, který nakonec kousl do nohy přítomnou ženu. Psa odehnal její partner, jenže to už na místo mířil mstitel v podobě majitele psa odnaproti.
SpolečnostNový odhad ceny opravy bazénu. Vyjde na 400 milionů, menší bazén zůstane v provozu
Vedení Liberce má nový návrh rekonstrukce bazénu na Tržním náměstí. Podle firmy Coda, která ho zpracovala, by vyšla na asi 400 milionů korun, navíc by i během oprav mohl fungovat menší pětadvacetimetrový bazén. Zůstala by tak zachována výuka pro školy a plavecký oddíl. Radnice pak už nepočítá s opravou školního bazénu na Františkově, chce stavět nový u arény.









