sobota 3. prosince 2022 Svatoslav

Vyhledávání

Nalezené články: "příroda"

V Jablonci začal platit noční zákaz vstupu do lesů kvůli odchytu divočáků

Jablonec nad Nisou od prosince do konce února uzavře v noci okolní lesy. Od 18:00 do 6:00 bude kvůli odlovu přemnožených divokých prasat zakázán vstup do lesů v Srnčím dole, Rádle a na Prosečském hřebeni. Myslivci potřebují uzavřenou honitbu, aby...

Na Liberecku je africký mor prasat. Potvrdil se u divočáka uhynulého nedaleko Jindřichovic

Ve Frýdlantském výběžku se ve čtvrtek potvrdil africký mor prasat (AMP) u jednoho uhynulého divočáka, řekl ředitel Státní veterinární správy (SVS) pro Ústecký kraj Daniel Macháček.

V Krkonoších začne platit v prosinci omezení kvůli jelenům

V Krkonoších začne platit od 1. prosince dočasný zákaz vstupu na devatenáct turistických stezek a tras. Opatření má zajistit klid jelení zvěři v přezimovacích oborách a v okolí krmelišť. Zákaz vstupu potrvá do konce dubna příštího roku.

TIP NA VÝLET: Naučná stezka U Mlejna provede turisty krkonošskou historií

Naučná lesnická stezka U Mlejna vás zavede do Krkonoš pod vrch Bransko k Martinickému mlýnu. Na cestě narazíte na informační tabule, které přiblíží tamní historii od dob hraběte Harracha v 17. století až po Lesy ČR.

TIP NA VÝLET: Břidličný vrch na Českolipsku vyhledávají ledolezci i pěší turisté

Břidličný vrch na Českolipsku je oblíbeným místem hlavně mezi tzv. ledolezci. Krásné výhledy však zalesněný hřbet nabídne i turistům, při troše štěstí uvidíte i méně obvyklé zvířecí obyvatele vrchu.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "příroda"

Více fotogalerií »

Nalezené profily: "příroda"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.