pátek 28. února 2020 Lumír

Vyhledávání

Nalezené články: "vlk"

Počet vlků v české krajině se zvyšuje. Nejvíce se smečkám daří v pohraničních oblastech

Z výsledků z monitoringu šelem za rok 2019 vyplývá, že v do území České republiky zasahuje celkem osmnáct vlčích teritorií, což je o dvě více než v předchozím roce. Zvýšil se i počet evidovaných vlčích smeček a to o tři.

Vlci do české krajiny patří. Jsou ale nutná určitá opatření, říká farmářka Ivana Čílová

Ivana Čílová, česká farmářka, chovající na krkonošských kopcích stádo ovcí a zároveň jedna z prvních žadatelů, kterým se podařilo získat dotaci z Operačního programu Životního prostředí na zajištění hospodářských zvířat proti možnému útoku vlků.

Letní kino? Ne, chátrající amfiteátr chce zoo využít k ukázkám sokolníků

Tygr ussurijský, medvěd, vlk či zubr evropský. Příklady obyvatel, kteří se nejspíš přistěhují do rozšířené ZOO. Téměř deset hektarů, které přibydou ke stávajícímu areálu, dá příležitost vzniku Údolí ohrožené divočiny, jak jej vedení zahrady...

VIDEO: Lužickými horami si vyšlapují čtyři vlci. Po vlcích v Českém ráji budou pátrat dobrovolníci

Dobrovolníkům v rámci tzv. Vlčích hlídek, které se zaměřují na monitoring šelem na území České republiky, se podařilo zachytit vzácné záběry čtyř procházejících se vlků.

Na rychlostce před Turnovem srazilo auto šelmu, pravděpodobně vlka

Během středečního dne byla v blízkosti silnice I/35 před Turnovem nalezena mrtvá psovitá šelma, pravděpodobně vlk. Pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) zvíře převezli k podrobnému zkoumání expertům z České zemědělské univerzity v...

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "vlk"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "vlk"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.