úterý 2. června 2020 Jarmil

Z kraje

Zmizí ze Soukeňáku známý stánek? Na jeho místě by mohl být strom

Být či nebýt? Řeč je o starém známém stánku, který na Soukeňáku stojí. . . no už nějaký ten pátek. Město Liberec se nyní pídí po názoru místních, jestli tu má zůstat nebo zmizet.

Klíšťovou encefalitidou onemocnělo v Libereckém kraji už třináct lidí

Hygienici letos v Libereckém kraji zaznamenali neobvyklý nárůst případů nákazy klíšťovou encefalitidou. Lidem doporučují zvýšenou opatrnost, případně očkování. Letos za bezmála sedm měsíců touto infekcí onemocnělo v kraji podle údajů hygieniků 13...

FOTO: Policisté kontrolovali, zda nejsou vodáci pod vlivem. Opilého nenašli ani jednoho

Policisté o víkendu vyrazili na Malou Skálu, kde si počíhali hlavně na vodáky. V rámci akce VODA 2019 testovali, zda nesplouvají řeku pod vlivem alkoholu.

Preciosa prodala polovinu své firmy na výrobu skleněných zátek Vinolok

Preciosa prodala poloviční podíl ve své dceřiné společnosti Vinolok, která vyrábí skleněné zátky do lahví. Spoluvlastníkem firmy se stal největší světový výrobce korku - Amorim. Spolupráce s portugalskou skupinou umožní jablonecké společnosti...

Slovan navázal na spolupráci s kyjevským Dynamem. Na hostování přivedl nadějného záložníka

Jednadvacetiletý ukrajinský záložník Achmed Alibekov bude do konce této sezóny působit v libereckém Slovanu. Klub to oznámil na svém webu. Mladý hráč může nastupovat na několika postech v záloze.

Ve čtvrtek začne v Hodkovicích oprava kruháče, provoz budou řídit semafory

Už ve čtvrtek odstartuje oprava kruháče u benzínky v Hodkovicích nad Mohelkou. Rekonstrukce je rozplánovaná do celkem tří etap.

Nechtěla si opilce pustit domů, tak si muž ustlal na chodbě paneláku

Na českolipském sídlišti Špičák je živo. Každou chvíli se tam něco děje, a také tam každou chvilku míří strážníci. A do jednoho z panelových domů vyjížděli i tentokrát.

Co se děje s uzavírkou Horákovky? Dělníci odešli, čeká se na firmu, která položí asfalt

Hodně Liberečáků v posledních dnech překvapilo, že rekonstrukce třídy dr. Milady Horákové je téměř dokončena, chybí jen finální povrch, jenže staveniště je opuštěné a uzavírka trvá dál. Podle primátora se čeká na firmu, která právě povrch vozovky...

BLOG: Rozpustí se jedovaté látky v Nise?

Najatí dělníci opravující dům v blízkosti Plauditu se nezdráhali čistit své pracovní nástroje v řece, kam se Liberečané chodí dívat na plovoucí ryby.

V parku Mrtvolky proběhne netradiční piknik, je určen milovníkům zvířat

Piknik v libereckém praku pořádají dobrovolníci z organizace OBRAZ – Obránci zvířat. Téma je tak celkem jasné – práva zvířat a jejich ochrana na území Česka i za hranicemi.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.