neděle 17. listopadu 2019 Mahulena

Z kraje

FOTO: Liberecké náměstí ožilo. Slavná operní zpěvačka si zazpívala s dětmi

Ve čtvrtek 24. května se před libereckou radnicí, spolu se slavnou operní divou Magdalenou Koženou, sešli žáci z mnoha hudebních škol, aby prostřednictvím svého umu vnesli radost do našich srdcí.

Charitativní běh v Harrachově. Nebojte, běžet ale nemusíte

Charitativní běh s názvem Čas je mozek odstartuje v pátek 1. Června v 18 hodin v Harrachově. Běh si klade za cíl upozornit na zákeřnost cévní mozkové příhody alias mrtvice. Výtěžek poputuje na osvětu tohoto onemocnění.

Konec bašty skoku na lyžích. Na můstcích v Harrachově už se nedá skákat

Dlouhé roky je situace kolem můstků v Harrachově velmi špatná. Zatímco slavný mamut nefunguje už čtvrtý rok, střední můstky nedaleko se stále držely. S tím je ale teď konec. Provozovatel kvůli havarijnímu stavu areál uzavírá.

Město prodá věci ze ztrát a nálezů, pro které si nikdo nepřišel

Dva stany, sekačka na trávu, ale i struhadlo z Ikey. Ztráty a nálezy v Liberci jsou plné originálních, zapomenutých předmětů. Město ale po nějaké době může tyto věci prodat, což také udělá. Zbaví se jich najednou a získá je ten, kdo takzvanou...

Měří, nebo neměří? V Liberci se opět řeší radar před tunelem

Tohle téma se vrací v nepravidelných intervalech. Radar před libereckým tunelem má měřit a především posílat pokuty řidičům, kteří zde překračují rychlost. Podle informací Drbny tomu tak ale není, i když radar je na ostré měření připraven.

Koupaliště v Turnově se mělo otevřít v pátek. Kvůli havárii se datum posune

Při napouštění turnovského koupaliště v Maškově zahradě se objevila technická závada. To znamená, že avizovaný start sezony tento pátek se určitě nestihne. Provozovatel areálu odhaduje, že se otevření posune na devátého června, možná se ale vše...

Má to smysl – aneb jak šly děti zachránit svět. Tak zní název dětského divadelního představení

Tento pohádkový příběh si klade za cíl přimět nejen děti, aby se zamyslely nad svým chováním vůči přírodě. Představení se uskuteční v neděli 3. června od 15 hodin v Malém divadle.

Hasičská fontána ve Sloupu v Čechách! Senzace nejen pro fotografy

Sloupské hasičské slavnosti přivítají v sobotu 26. května od 22 hodin sto dvacet hasičů z jednadvaceti hasičských sborů za účelem generální zkoušky hasičské fontány. K vidění tak bude světelný koncert a vodní balet.

FOTO: Tradiční aukce dětských děl v Jablonci. Podařilo se vybrat necelých patnáct tisíc

Krásných 14 780 korun se 23. května podařilo vydražit školám a školkám na aukci v Jablonci nad Nisou. Výtěžek půjde na opravu originálních dřevěných plastik, které zdobí dětské oddělení jablonecké nemocnice. Akce podpořil i náměstek Miloš Zahradník....

Úspěšné pátrání. Policisté ztracenou seniorku našli díky tipu od veřejnosti

Pátrání po ztracené osmašedesátileté ženě skončilo šťastně. Seniorku totiž policisté našli ve středu krátce před 21. hodinou. V Jablonci nad Nisou. K nalezení ženy přispěla oznamovatelka, která fotografii zahlédla v médiích a ztracenou poznala.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.