sobota 22. února 2020 Petr

Z kraje

VIDEO: Nebezpečné předjíždění dodávky. Kousek od místa, kde před týdnem zemřel člověk

Jen rychlá reakce řidiče osobního auta zabránila další tragédii na silnici mezi Bílým Kostelem a Hrádkem nad Nisou. Řidič dodávky nestihl předjet kamion, k čelnímu nárazu nedošlo, protože protijedoucí řidiči stihl uhnout ke krajnici.

Napadení v Rumunské ulici. Policisté hledají svědka z fotografie

Liberečtí policisté pátrají po pachateli napadení staršího muže, ke kterému došlo už 9. dubna v Rumunské ulici v Liberci před kavárnou Majada. Policie nyní zveřejnila fotografie muže, který by jim mohl napadení pomoci osvětlit.

Česká Lípa se zaměří na cizince. Chce je učit česky

Téměř tři tisíce cizinců žije v České Lípě. Velká část z nich ale vůbec neumí česky a mnozí z nich se o to ani nesnaží. Město proto připravilo projekt integrace lidí ze zahraničí, které chce češtinu učit tak, aby se mohli lépe zapojit do života v...

VIDEO: Vědci v Turnově se podílejí na výrobě družice, která jako první zmapuje sluneční póly

Družice Solar Orbiter bude zkoumat vnitřní heliosféru slunce, která patří k nejméně prozkoumaným částem hvězdy, a také pořídí úplně první snímky slunečních pólů. Na jedinečném projektu spolupracují i čeští vědci z Aplikačního Centra TOPTEC v...

Na Anifilmu bude soutěžit stovka filmů. Třináct z nich uvidí diváci v Liberci ve světové premiéře

Na mezinárodním festivalu animovaných filmů Anifilm, který letos poprvé hostí Liberec, bude ve čtyř kategoriích soutěžit 111 děl. Z toho 13 bude mít světovou a deset evropskou premiéru. Organizátoři festivalu vybírali z více než 1200 přihlášených...

Vlci do české krajiny patří. Jsou ale nutná určitá opatření, říká farmářka Ivana Čílová

Ivana Čílová, česká farmářka, chovající na krkonošských kopcích stádo ovcí a zároveň jedna z prvních žadatelů, kterým se podařilo získat dotaci z Operačního programu Životního prostředí na zajištění hospodářských zvířat proti možnému útoku vlků.

Cyklostezka Varhany je dočasně uzavřená kvůli popadaným stromům

Následujících několik dní bude trvat odklízení popadaných stromů, které aktuálně uzavřely část Cyklostezky Varhany na Českolipsku. Zatím vedení České Lípy nedoporučuje ani vstupovat do městských lesů.

VIDEO: Rodí se film o Jizerkách. Hory plné tajemství si zamilovali i autoři dokumentu

Jedinečná zpráva o jedinečných horách! To je cíl v podobě vytvoření nového celovečerního dokumentu o Jizerských horách režiséra, kameramana a scénáristy, Viktora Kuny.

Užijte si komentovanou procházku Libercem, zavede vás na různá místa

Chcete se projít městem a zároveň se o něm něco dozvědět? Pak si nenechte ujít komentovanou procházku v sobotu 22. února.

Galerie v lázních mění majitele. Budovu si od Liberce převzal kraj

Liberecký kraj se stal vlastníkem bývalé budovy městských lázní v Liberci, kde už šest let sídlí Oblastní galerie. Budova, jejíž rekonstrukci financovala z velké části Evropská unie, patřila dosud krajskému městu Liberci. Kraj převzal památkově...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.